]

רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי עתיקה ששבה להיות נפוצה ב 100 השנים האחרונות. השם רפלקסולוגיה (reflex=שיקוף) מתייחס לעקרון הבסיסי של השיטה – כפות הרגליים וכפות הידיים משקפות את המצב בגוף.

בכפות הרגליים והידיים יש איזורי רפלקס, המקבילים לאיזורים שונים בגוף. איזורי רפלקס אלה יוצרים  מעין מפה של הגוף, כפי שהוא מיוצג בכפות הידיים והרגליים. כפות הידיים והרגליים משקפות את המצב הבריאותי והרגשי שלך.

בעזרת שימוש בשיטות עיסוי ולחיצות שונות על הרפלקסים, ניתן להגיע לתגובות טובות של ריפוי הכוללות הקלה על כאב, איזון הורמונאלי, רגיעה והפגת מתחים.

הרפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי הוליסטית היכולה להשפיע על המצב הבריאותי והרגשי. שיטה זו משפיעה מצורה מועילה כטיפול בפני עצמו, או כחלק מטיפול רפואי קונבנציונאלי.

מעל לכל, טיפולי רפלקסולוגיה הם מהנים ומרגיעים. רבות מלקוחותיי מגיעות לדרגת רגיעה גבוהה וחלקן אף נרדמות במהלך הטיפול. נוסף על סיוע באיזון הורמונאלי, הקלה על כאבים וההרגשה הנפלאה המושגים כתוצאה מהטיפול, הרפלקסולוגיה מחזקת את המערכת החיסונית שלך ומונעת תחלואה.

ברוב המקרים, מטרת הטיפולים היא השבת הגוף למצב מאוזן. כשיש איזון בגופנו, כל האיברים ומערכות הגוף מתפקדים בצורה אופטימאלית ואנו מרגישים מלאי אנרגיה ובריאים.

השימוש בשיטת הרפלקסולוגיה נפוץ כבר אלפים בשנים. ידוע כי ממצרים ועד סין נעשה שימוש בשיטות דומות. הרפלקסולוגיה, כפי שהיא מוכרת כיום החלה בעבודתה של אוניס אינגהם (Eunice Ingham), אשר ביססה את עבודתה על תורת התרפיה האיזורית (Zone Therapy) של ד"ר ויליאם פיצג'רלד (Dr. William Fitzgerald).

שאלות נפוצות

מה משך הטיפול?

מרבית הטיפולים שלי נמשכים שעה.

אם את מעוניינת בטיפול של שעה וחצי, ניתן לשלב טיפול רפלקסולוגי עם שיטות טיפול אחרות ביניהן טיפול ארביגו.

האם אני יכולה לקבל טיפול רפלקסולוגי במידה ואני נוטלת תרופות?

בדרך כלל כן. בפגישתנו הראשונה, נדון בהיסטוריה הרפואית ובתרופות שאת נוטלת. הרגישי בנוח לשוחח עימי על כך עוד לפני הטיפול הראשון. כשאני מטפלת בנשים במהלך טיפולי פוריות, חשוב במיוחד שיהיה לי עותק של רשימת התרופות שאת נוטלת והמינונים. אני מתאימה את הטיפולים שלי לשלבים השונים של המחזור, בכדי להגביר את יעילות הטיפול התרופתי.

לכמה טיפולים אזדקק?

זו השאלה הנפוצה ביותר והקשה ביותר למענה. אם את מתמודדת עם בעיה אקוטית המפריעה לך, אני ממליצה על טיפול שבועי עד שנבחין בשיפור משמעותי. שיפור משמעותי מושג לרוב תוך 6-4 מפגשים, ולעיתים קרובות אף בפחות. (אני מעדיפה להנמיך ציפיות ולספק תוצאות טובות יותר). ניתן להפחית את הטיפולים לפעם בשבועיים ובהמשך אף לטיפולים חודשיים בהתאם למצבך. במקרים נדירים, יתכן ואמליץ להתחיל בשני טיפולים בשבוע.

אני ממליצה על טיפולים חודשיים על מנת לשמר מצב קיים וכן להפגת מתחים כללית. יחד עם זאת יש לי מטופלות המגיעות פעם בשבוע, פעם בשבועיים או פעם בחודש, בהתאם להעדפתן.

אני רגישה לדגדוגים, האם הרפלקסולוגיה מתאימה לי?

כן! אני עבדתי על רגליים רבות הרגישות לדגדוגים. רוב המטופלים נרגעים מהר ומופתעים לטובה מכך שהטיפול הרפלקסולוגי אינו מדגדג אותם כלל.

האם הרפלקסולוגיה בטוחה בתקופת הריון?

כן! למעשה, טיפול רפלקסולוגי במהלך ההריון הוא דרך נהדרת להקל על תסמינים הקשורים בהריון כגון, בחילות, עייפות, מניעת נפיחות ותסמינים נוספים הגורמים אי נוחות, ולהפוך את ההריון לחוויה מנהנה. הרפלקסולוגיה בטוחה בכל שלב של ההריון, אפילו עוד לפני שגילית כי הרית ועד ללידה (ואחריה!). כל טיפול מותאם לשלב ההריון בו את נמצאת ומסייע להכין את הגוף ללידה קלה ומהנה.

בחדר הטיפולים שלי יש הרבה כריות על מנת להבטיח שתרגישי נוחות מרבית במהלך הטיפול.

ובנימה אישית: הניסיון הראשון שלי עם הרפלקסולוגיה היה כשקיבלתי טיפול במהלך ההריון הראשון שלי. כל כך נהניתי מהטיפול עד כדי כך שהחלטתי להפוך להיות מטפלת ברפלקסולוגיה. זו מידת ההנאה שטיפול רפלקסולוגי במהלך ההריון יכול להסב. 

קביעת תור מקוונת או תצר/י רשר בטלפון: -054-575-4032