]

הפלה

 

ראשית, אני משתתפת בצערך אם חווית הפלה אחת או יותר, אני יודעת כמה קשה זה. 

וזה לא משנה אם ההפלה הייתה בשלב מוקדם, אם ההיריון היה מתוכנן או לא,  או כמה זמן את מנסה להיכנס להריון, . זה קשה.

רגע אחד את בהריון ואז כבר לא.

אולי התחלת לדמם, וזה היה הסימן הראשון שמשהו לא בסדר, אולי במהלך אולטרסאונד שגרתי, נאמר לך שאין דופק או שהעובר אינו מתפתח בקצב שהוא אמור.

בכל מקרה, זה מבאס, וזה יכול להוביל להרגשה שהגוף שלך בגד בך. בנוסף לחששות שלא תוכלי להרות שוב וללדת תינוק בריא.

מה גורם להפלה? 

יכול להיות שתקבלי "הסבר" מהרפואה הקונבנציונלית, באשר לסיבה מדוע הייתה לך הפלה. במקרים רבים, אנחנו לא יודעים למה זה קרה. בערך 12% מההריונות מסתיימים בהפלה. רובם המכריע בשליש הראשון של ההריון.

יחד עם זאת,החדשות הטובות הן שאמנם נשים רבות חוות לפחות הפלה אחת לאורך שנותיהן הפוריות, רובן מצליחות בהמשך ללדת תינוק בריא אחד או יותר.

להלן כמה מהגורמים הנפוצים ביותר להפלות:

רמה נמוכה של הורמון הפרוגרסטורון, או בעיות הורמונאליות אחרות:

הפרוגרסטורון הוא הורמון המשמר את ציפוי רירית הרחם במהלך ההריון. אם רמות הפרוגרסטורון אינן גבוהות דיו לאחר הביוץ, יתכן ויתחיל דימום שיוביל להפלה. 

בעיות גנטיות או אחרות עם העובר:

גופך חכם, ובמקרים רבים הוא מזהה שמשהו אינו תקין בעובר ויפיל אותו. זה אמנם גורם למפך נפש, אך יחד עם זאת הדבר המעיד על כך שגופך עושה את מירב המאמצים לסייע לך להגשים את שאיפתך ללדת תינוק בריא.

גיל :

למרבה הצער, ככל שהגיל עולה, הסיכון שלך לחוות הפלה גדל. זה מאוד מפחיד כי הגיל הוא משהו שאין לנו שליטה עליו, אך אח תתמקדים בשיפור מצב בריאותך באופן כללי ורמת הפוריות שלך בפרט, יתכן שתצליחי ללדת תינוק בריא על אף גילך. 

תאונה:

נפילה רצינית, במיוחד נפילה על הגב או אגן היריכיים במהלך הריון יכולה לגרום להפלה. 

זיהום: 

ישנם זיהומים ויראליים וחיידקיים שיכולים לגרום לאובדן הריון ויש מחקרים המצביעים על כך שחלק מהזיהומים הואגינליים הנפוצים מעלים את הסיכון להפלה. אם את מוטרדת בעניין זה, התייעצי עם הרופא שלך. 

בעיית קרישיות בדם: 

חלק מהבעיות הקשורות בקרישיות הדם יכולים לגרום להפלה או להתפתחות לא תקינה של עובר או לידה שקטה. ברוב המקרים נוטלים מדללי דם אשר מפחיתים את הסיכון להפלה. 

אי-ספיקת צוואר הרחם (Cervical Weakness) 

צוואר הרחם ממוקם בתחתית הרחם ונפתח אל הנרתיק. צוואר הרחם אמור להישאר סגור מרגע הכניסה להריון ועד הלידה. 

במידה וצוואר הרחם חלש, עלולה להתרחש הפלה או לידה מוקדמת. אם הרופא שלך חושב שמצב זה יכול להתרחש אצלך, אז בנוסף לחיזוק צוואר הרחם לפני שאת נכנסת להריון פעם נוספת, יתכן שימליצו לך לעשות תפר בצוואר הרחם על מנת לנסות למנוע את הלידה המוקדמת.

כיצד תורמים הרחם שלך ומיקומו להתרחשות הפלה? 

הניסיון שלי העבודה עם נשים שחוו הפלה אחת או יותר, מלמד שלעיתים קרובות ישנם שני גורמים עיקריים להפלות.

  1. למיקום לא נכון של הרחם יש השפעה ניכרת על יכולתך להיכנס להריון ולהישאר בהריון. יכול להיות שהמערכת ההורמונאלית שלך אינה מייצרת הורמונים בצורה אפקטיבי כדי לשמר את ההריון, או שהוא מייצר את ההורמונים, אך הם אינם מועברים לעובר בשל זרימת דם בלתי מספקת לאיזור. 

את יכולה לקרוא עוד על מיקום הרחם כאן (לינק לכתבה).

  1. ציפוי רירית הרחם

רירית רחם עבה ובריאה היא קריטית להריון. על מנת לגדל שכבה אנדרומנטאלית עבה, הרחם זקוק לזרימת דם טובה. 

שיפור זרימת הדם לרחם בעזרת עיסוי רחם, עשוי להגדיל את הסיכויים שלך להיקלטות והריון בריאים. 

אם המחזורים שלפני ההריון לא היו אפקטיביים מספיק בפינוי שכבות רקמת רירית הרחם מידי חודש,  כמויות קטנות של דם ישן יכול להישאר ברחם. בחודש הבא כשהשכבה החדשה תתחיל להיווצר, היא תהיה מורכבת בין היתר מהדם הישן הזה. לדבר עלולה להיות השפעה על ההיקלטות להריון והחזקת ההריון כיוון שהעובר אינו מקבל את כל חומרי ההזנה להם הוא זקוק. 

סימנים לכך שהשכבה האנדרומנטאלית שלך 

אינה בריאה כפי שהיא אמורה להיות?

כתמי דם חומים לפני או אחר הוסת

הדם בווסת הוא לפעמים חום או אדום כהה מאוד

את יכולה לקרוא עוד על השכבה האנדרומטאלית פה (לינק)

טיפולים לפני היקלטות, יכולים לסייע להחזיר  את הרחם למיקומו הנכון,  לשפר את זרימת הדם לאיזור ולהתיר חסמים פיזיים ורגשיים המונעים בעדך לשמור על הריון.

איך הסובאדה עוזרת לאחר הפלה?

אני משתמשת בשילוב של עיסוי בטני, סובאדה (המכונה לעיתים עיסוי רחם) ורפלקסולוגיה לעזור להכין נשים להתאושש מהפלה ולהתכונן להריון נוסף. 

עיסוי בטני בשיטת סובאדה, הוא עיסוי נעים ומרגיע באיזור הבטן והגב המתמקד בשיפור זרימת הדם לרחם ולשחלות שלך ומוביל את הרחם שלך למיקום הטוב ביותר האגן היריכיים.

רפלקסולוגיה היא סדרה של עיסויים וטכניקות לחיצה בכפות הרגליים והידיים שעוזר לך להירגע,להביא את הגוף שלך לאיזון ו…. חסר באנגלית.  

הטיפול מאוד מרגיע ומשפר הן את הנשימה והן את העיכול בנוסף לפוריות שלך. כל אלה משפרים את הסיכויים שלך להיכנס להריון ולהביא הביתה את התינוק הבריא המיוחל…

במהלך הטיפול, לפעימים צפים רגשות ונשים רבות יוצאות מהטיפול עם תחושת תקווה מחודשת. 

אני בדרך כלל מציעה שתי אפשרויות:

  1. להמתין עד לווסת הבאה שלך ולהגיע לטיפול מיד אחרי שהדימום נגמר. אפשרות זו נותנת לגופך ולרחמך הזדמנות להתאים את עצמו לשינויים המתרחשים. אם חלפו חודשיים מאז ההפלה ועדיין לא קיבלת וסת. את יכולה לקבוע טיפול בכל מקרה. 
  2. לקבוע טיפול כמה שיותר מהר: הסיבה שאני מציעה אפשרות זו היא כיוון שיתכן שאת במצוקה לאחר ההפלה והמתנה של 2-8 שבועות עד שתקבלי את הווסת אינה אידיאלית. אם את מגיעה בשלב זה, אני מתאימה את הטיפול למה שאת עוברת כרגע מבחינה גופנית ורגשית, על מנת שתוכלי לחזור להתנהל בחיי היום יום. 

לעיתים קרובות, הטיפולים הללו מהווים מרחב בטוח עבורך להעלות את האמוציות הרבות הקשורות באובדן ההריון, ולעזור להחזיר את גופך לאיזון פיזי ורגשי. 

אל תשלי את עצמך שהפלה בשלב מוקדם הוא קל יותר מהפלה בשלב מתקדם יותר בהריון. זה מאוד נורמאלי להתאבל על הריון גם את ידעת עליו רק כמה ימים או כמה שבועות. 

 כל אישה חווה את ההפלה בצורה שונה, ויתכן שיש גם טראומה הנובעת מהליכים רפואיים שאת רוצה לשחרר למען בריאותך, לפני שאת נכנסת שוב להריון. 

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

אני עברתי מסע עם אנט. באתי לפה בהתחלה כי לא הצלחתי להיכנס להריון. במהלך תהליך שריפא הרבה כאב, נכנסי להריון וילדתי בן נהדר.

חזרתי לאנט אחרי הלידה בשביל קצת שקט ושלווה ובשביל שעה בשבוע לעצמי אשר איפשרה לי להרגיש הרבה יותר נוכחת גם בבית.

אנט היא אישה מדהימה. היא כל כך נוכחת ומכילה  ומביאה ריפוי בדרך פשוטה וקלה  שזה מדהים וכל כך לא מובן מאליו. 

אני מרגישה שכל אישה צריכה את המקום הזה שהיא תוכל לרפא את עצמה ולתת לעצמה שעה של שקט שלווה  ואהבה ועבורי אנט זאת הכתובת לזה. 

תודה רבה, אני מעריכה את זה שהגעי אלייך והענקי לעצמי את הטיפולים האלה.

סבטה, רחובות

אנט היקרה,  אין מילים להודות ולהעריך את כל מה שעשית למענינו. בזכותך הצלחנו להביא  חיים לעולם ותמיד ניהיה אסירי תודה על כך. מאחלים לך ולמשפחתך שנה מופלאה ובשורות טובות עם  בריאות ואושר.

יערה והמשפחה, מודיעיו

הגעתי לטיפול אצל אנט כי היה לנו קושי להיכנס להריון.  מאוד נהניתי מהטיפולים, במיוחד מטוב הלב שלה, הרצון האמיתי לעזור והאופטימיות שנצליח. טיפולי ארביגו הם נהדרים. כתוצאה מהטיפולים, המחזור שלי התייצב ואנחנו מוכנים לתינוק החדש 🙂 . אני כבר המלצתי לכמה חברות עם בעיות בפוריות על הטיפולים. אני חושבת שסיכויי ההצלחה גבוהים, זה לא כואב וזה טבעי לגמרי.

הלנה, מודיעין

הגעתי לאנט בגלל כאבי מחזור חמורים מאוד ומתח באופן כללי. הטיפולים שלה (סובאדה ורפלקסולוגיה), הרגיעו אותי, והייתה הפחתה משמעותית בכאבי המחזור שלי. הייתי ממליצה על טיפולים אצל אנט.  הטיפול העצמי שהיא לימדה אותי עוזר לי להירגע ומחבר אותי לגוף שלי. הזמן הזה מחוץ לבית עוזר בפני עצמו, וזאת בנוסף לעיסוי שנגע בכל המקומות הנכונים. מאוד אפקטיבי וכדאי. תודה! 

נ.כ., מודיעין

אנט, הגעתי אליך בהמלצת חברה כי הרגשתי מתח כי לא הצלחתי להיכנס להריון. אחרי שני טיפולים כבר הייתי בהריון. אחרי כל טיפול הרגשתי אנרגיה, רוגע ושקט. 

 נעמי, מודיעיו

These may also interest you…

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.   מהו טקס סגירת העצמות?  אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים...

קראו עוד
הכנה להריון

הכנה להריון

האם את מנסה להיכנס להריון וזה פשוט לוקח יותר זמן ממה שציפית? האם את מחפשת דרך לשפר את הפוריות שלך באופן טבעי? האם את רוצה להכין את גופך להתעברות? התעברות והריון הם שניהם אירועים טבעיים שיכולים להתרחש ללא התערבות רבה. יחד עם זאת, התכוננות לקראתם יכולים לשפר את הסיכויים...

קראו עוד
אי פריון בלתי מוסבר

אי פריון בלתי מוסבר

אם הכל בסדר, למה את לא בהריון?  אם את מנסה להיכנס להריון והרופאים מרגיעים אותך שהכל בסדר איתך ועם בן זוגך, אבל זה עדיין לא מצליח, יתכן שאת שאת מרגישה תחושת כישלון, תסכול וחוסר אונים. כל הבדיקות האלה, ואין שום הסבר למה את לא נקלטת. מתסכל ביותר. את אולי קיווית שהם ימצאו...

קראו עוד
רירית רחם

רירית רחם

מה זה אנדומטריום (שכבה אנדומטריאלית) או רירית רחם? רירית הרחם היא השכבה הפנימית ביותר ברחם. כל חודש, בתחילת המחזור החודשי, הרירית מושלת דרך הנרתיק (כלומר, הווסת). בזמן עד הביוץ, מתחילה להיווצר רירית חדשה לרחם בציפיה להריון הפוטנציאלי. הורמון האסטרוגן הוא חיוני...

קראו עוד
רחם אחורי

רחם אחורי

באופן אידיאלי, הרחם ממוקם קרוב יותר לחלק הקדמי של הגוף, מעל שלפוחית השתן, מאשר לחלק האחורי שלך הגוף.  כשהרחם שלך מסובב אחורה בתנוחה אחורית, הוא נשעם אחורה לכיוון עמוד השדרה ויתכן שהוא לוחץ על המעי או גורם לכאבי גב תחתון, בעיות בעיכול וכאבי מחזורמה גורם לרחם מסובב...

קראו עוד