]

המעי הרגיז

 

מערכת העיכול שלך היא המפתח לבריאותך ורווחתך.

כשהיא לא עובדת כמו שצריך, היא יכולה להותיר אותך להתמודד עם תסמינים לא נעימים והיעדר אנרגיות, כיוון שגופך אינו יכול לעכל בקלות את מה שאת אוכלת ולא יכול לספוג את החומרים המזינים שהוא צריך כדי לאפשר לך להנות מהחיים.

מהי תסמונת המעי הרגיז?

תסמונת המעי הרגיז הינה הפרעה נפוצה המשפיעה על המעי הגס. אמנם תסמונת המעי הרגיז אינה מסכנת חיים, אך יכולה להיות לה השפעה משמעותית על איכות החיים שלך. אנשים רבים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז סובלים גם מדיכאון וחרדה.

תסמינים של תסמונת המעי הרגיז:

התסמינים של תסמונת המעי הרגיז יכולים להיות שונים בעצמתם ובתדירותם. הם עשויים לכלול:

 

 • כאבי בטן והתכווצויות
 • שלשול, עצירות או שניהם
 • נפיחות וגזים במערכת העיכול

מה גורם לתסמונת המעי הרגיז?

למרבה הצער, לא ברור מה גרום לתסמונת המעי הרגיז.

נראה כי בין הגורמים המשפיעים מופיעים:

 • התכווצויות של שרירים במעי – מזון אמור להתקדם במערכת העיכול בעזרת התכווצויות קצובות ואחידות של השרירים בדפנות המעי. כשחלק מההתכווצויות עוצמתיות יותר וארוכות יותר מהרגיל, הדבר יכול לגרום לגזים במערכת העיכול, נפיחות ושלשול. מצד שני התכווצויות חלשות יכולה להאט את קצב התקדמות המזון במעיים ולגרום ליציאות קשות ויבשות.
 • מערכת העצבים – אם מערכת העצבים אינה מתקשרת בצורה טובה עם מערכת העיכול, האותות בין המוח למערכת העיכול אינם מתואמים וזה יכול לגרום לכאב, אי נוחות, שלשול ו/או עצירות.
 •  זיהום – תסמונת המעי הרגיז יכולה להופיע אחרי התקף חמור של שלשול שנגרם על ידי חיידק או וירוס. תסמונת המעי הרגיז יכולה להופיע גם כתוצאה של עודף חיידקים במעיים.
 • לחץ גיל צעיר – נראה כי יש מספר רב יותר של אנשים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז בעקבות אירועים רוויי מתח בחיים, במיוחד בילדותם.
 • שינויים באיזון המיקרואורגניזמים במעי – כשיש חוסר איזון במספר ומגוון המיקרואורגניזמים במעי, הדבר יכול לגרום לתסמונת המעי הרגיז.

סובאדה ורפלקסולוגיה לטיפול בתסמונת המעי הרגיז?:

עיסוי בטני ועיסוי גב עדין בשיטת הסובאדה, משפר את זרימת הדם לאיברים של מערכת העיכול ועוזר להם להיפטר מחומרי פסולת, מה שמאפשר למערכת העיכול לתפקד בצורה טובה יותר.

העיסוי הבטני ועיסוי הגב המרגיע, עוזר להרגיע מתחים בבטנך ולהחזיר איברים למקומם המיטבי. הרבה פעמים, תפקוד המעי משתפר כשכל התאים מקבלים זרימה טובה של דם, אנרגיה עצבית, וסילוק של פסולת.

אני משלבת גם עיסוי ידיים ורגליים כדי לעזור להירגע לחלוטין ולחזור למצב של איזון. הרפלקסולוגיה היא מאוד אפקטיבית בנושאים הקשורים במערכת העיכול.

 

EFT טאפינג לתסמונת המעי הרגיז:

בנוסף עזרתי בהצלחה למטופלות עם בעיות עיכול בשיטת EFT  טאפינג. אפשרות זו יעילה במיוחד אם אינך יכולה להגיע לקליניקה שלי במודיעין כיוון ש EFT טאפינג יכולה להתבצע בקלות דרך זום.

מה אפשר לצפות לאחר טיפול?

 •       פחות כאבי בטן והתכווצויות
 •       פחות כבדות ונפיחות לאחר האוכל
 •       פעולת מעיים קלה יותר
 •       רמות אנרגיה גבוהות יותר

 

הקלה רגשית

בעוד שעיסוי בטן סובאדה הוא דרך מצוינת לחולל שינוי בהרגשה הפיזית בבטן שלך, הוא גם יעיל בתמיכה בשינוי רגשי.

אנחנו מחזיקות בבטן מתח שמשויך לחוויות ורגשות מסוימים וכשאנחנו מאפשרות לעצמנו מרחב לבטא את הרגשות (באופן מילולי ולא מילולי), אנחנו מאפשרות ריפוי למה שמצריך ריפוי.

אני מאמינה שכשאת שקטה ורגועה יותר, יש יותר סבירות שהגוף שלך יירפא

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

These may also interest you…

כאבי בטן

כאבי בטן

אני שומעת כל כך הרבה על כאבי בטן מהמטופלות שלי. הרבה פעמים, כאבים בבטן נגרמים מבעיות במערכת העיכול למשל: עצירות, מערכת עיכול חלשה, קלקול קיבה, צרבת, ותסמונת המעי הרגיז.. לחלק מהבעיות הללו יש טיפול קונבנציונלי, שמקל על הכאב באופן זמני. הטיפול הקונבלנציונלי בדרך כלל...

קראו עוד
קרוהון

קרוהון

  מערכת העיכול שלך היא המפתח לבריאותך ורווחתך. כשהיא לא עובדת כמו שצריך, היא יכולה להותיר אותך להתמודד עם תסמינים לא נעימים והיעדר אנרגיות, כיוון שגופך אינו יכול לעכל בקלות את מה שאת אוכלת ולא יכול לספוג את החומרים המזינים שהוא צריך כדי לאפשר לך להנות מהחיים.מהי...

קראו עוד
עצירות

עצירות

מערכת העיכול שלך היא המפתח לבריאותך ורווחתך. כשהיא לא עובדת כמו שצריך, היא יכולה להותיר אותך להתמודד עם תסמינים לא נעימים וללא אנרגיות כיוון שגופך אינו יכול לעכל בקלות את מה שאת אוכלת ולא יכול לספוג את חומרי ההזנה שהוא צריך כדי לאפשר לך להנות מהחיים.מהי עצירות? במילים...

קראו עוד
הקוליטיס

הקוליטיס

מערכת העיכול שלך היא המפתח לבריאותך ורווחתך. כשהיא לא עובדת כמו שצריך, היא יכולה להותיר אותך להתמודד עם תסמינים לא נעימים והיעדר אנרגיות, כיוון שגופך אינו יכול לעכל בקלות את מה שאת אוכלת ולא יכול לספוג את החומרים המזינים שהוא צריך כדי לאפשר לך להנות מהחיים.מהי מחלת...

קראו עוד