]

רחם אחורי

באופן אידיאלי, הרחם ממוקם קרוב יותר לחלק הקדמי של הגוף, מעל שלפוחית השתן, מאשר לחלק האחורי שלך הגוף. 

כשהרחם שלך מסובב אחורה בתנוחה אחורית, הוא נשעם אחורה לכיוון עמוד השדרה ויתכן שהוא לוחץ על המעי או גורם לכאבי גב תחתון, בעיות בעיכול וכאבי מחזור

מה גורם לרחם מסובב אחורה, או רחם אחורי? 

נולדת איתו: התפיסה הקונבנציונאלית הרווחת היא שנשים נולדות עם הרחם במיקום הזה. 

נפילה או מכה בתקופת הילדות: מרפאים בשיטות ריפוי מסורתיות, כולל המורים שלי, מאמינים שהרבה פעמים, הגורם הוא נפילה או מכה לגב התחתון במהלך הילדות. 

שתיים מהרצועות התומכות ברחם מתחברות לעצה, העצם המשולשת בבסיס עמוד השדרה.נפילה או מכה לאיזור שבו הרצועות מתחברות לעמוד השדרה,  יכולים לגרום לרצועות למשוך את הרחם אחורה לכיוון עמוד השדרה. 

משמעותם של הידבקויות ו/או צלקות שנוצרות באיזור בעקבות נפילה או פציעה, היא שהרחם מתקבע למקום. 

אנדרומטריוזיס ו/או דלקות חוזרות באגן: 

כל אחד מאלה יכול לגרום להידבקויות באגן היריכיים, המשפיעות על הרצועות התומכות ברחם מה שיכול להזיז את הרחם ממיקומו הטבעי בקדמת אגן היריכיים. 

ניתוח: כשרקמה נחתכת, הגוף מייצר צלקת, ולכן כל ניתוח בגב התחתון באגן היריכיים,  יכול לגרום להידבקויות ו/או רקמת צלקת על הרצועות המחזיקות את הרחם, מה שיכול לגרום לרחם לנוע לתנוחה אחורית או מסובבת.

כיצד מאבחנים רחם אחורי או מסובב? 

הרופא שלך או טכנאית האולטרסאונד יכולים להגיד לך או לכתוב בסיכום הבדיקה שהרחם שלך במנח אחורי. יתכן שתחשדי בזה בשל התסמינים שיש לך.

מהם התסמינים שאת יכולה לצפות להם אםיש לך רחם אחורי או מסובב?

כשהרחם שלך לא במיקומו המיטבי, ישנו חשש לפגיעה באספקת הדם לרחם ולאיברים אחרים באגן היריכיים. 

הדם נושא חמצן, הורמונים וחומרים אחרים שהם קריטיים לתפקוד של כל האיברים. הדם גם נושא עימו פסולת מהתאים. 

כתוצאה מכך, היכולות להיות ווסתות כואבות, בעיות פוריות וכאב בזמן קיום יחסי מין. 

ווסתות כואבות: במהלך הווסת, הרחם מתכווץ כדי לשחרר את השכבות הפנימיות של הרחם, הרקמה האנדרומטאלית,  שנבנית במהלך במחזור. דמייני שהרחם מנסה להתכווץ בעודו מעוקל בתנוחה לא נוחה. זה לא מפתיע שזה כואב.

בעיות פוריות: כל מצב המשפיע על זרימת הדם לרחם ולשחלות, עלול לגרום לבעיות בפוריות,  בין אם מדובר בהיעדר יכולת לבייץ, או איכות נמוכה של הביציות בשל פגיעה באספקת הדם לשחלות. 

לפעמים אין השפעה על הביוץ, אך מיקום הרחם מונע מההריון להתקדם ברגע שהעובר מגיע לגודל מסויים. 

כאב בזמן קיום יחסי מין: יחסי מין עלולים להיות כרוכים בכאב כשהרחם מעוקל כיוון שכל דחיפה לתוך הנרתיק עלולה ללחוץ על הרחם, השחלות אן החצוצרות.

ישנם תנוחות שיהיו נוחות בעוד שתנוחות אחרות, בדרך כלל, אלה שבהן החדירה עמוקה יותר, יהיו כואבות. 

כאבי גב: זוכרת את הרצועות שהזכרתי קודם, אלה שמחברות את עמוד השדרה לרחם? לפעמים. המתח על המקום שבו הן מתחברו לעמוד השדרה והמשיכה, יכולים ליצור כאב גב, במיוחד בגב התחתון.

עצירות: אם הרחם מוטה אחרוני ונשען על המעי, עלולה להיגרם עצירות. אצל נשים רבות במצב זה, העצירות מחמירה לקראת הווסת, כשהרחם הוא במצב בכבד ביותר במהלך המחזור החודשי.

איך אנחנו יכולים לטפל ברחם אחורי? 

ראשית, חשוב לדעת שניתן לנסות לגרום לרחם לחזור חזרה למיקום טוב יותר ובכך להקל על רוב, אם לא כל התסמינים, כיוון שהעניין המרכזי הוא ההידבקויות והיעדר זרימה טובה של דם לבטן. 

בעזרת עיסוי בטן, ניתן לשפר את זרימת הדם, לאיזור, מה שיאפשר סילוק של פסולת ושיפור התפקוד של כל האיברים באגן היריכיים. 

כשהרחם והחצוצרות יכולים לנוע יותר בחופשיות, אנחנו בדרך כלל רואים שיפור כללי בפוריות, וסתות פחות כואבות ופחות כאבי גב. 

האם רחם אחורי תמיד מהווה בעיה? 

לנשים רבות יש רחם אחורי או מעוקל מבלי שהן מודעות לכך ועבור רבות מהן, הדבר אינו מהווה בעיה כלל. מצד שני, אם את סובלת מתסמינים כלשהם שיכולים לנבוע מרחם אחורי, אז הדבר הכי חשוב הוא לדעת שאפשר לטפל בזה.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

אני עברתי מסע עם אנט. באתי לפה בהתחלה כי לא הצלחתי להיכנס להריון. במהלך תהליך שריפא הרבה כאב, נכנסי להריון וילדתי בן נהדר.

חזרתי לאנט אחרי הלידה בשביל קצת שקט ושלווה ובשביל שעה בשבוע לעצמי אשר איפשרה לי להרגיש הרבה יותר נוכחת גם בבית.

אנט היא אישה מדהימה. היא כל כך נוכחת ומכילה  ומביאה ריפוי בדרך פשוטה וקלה  שזה מדהים וכל כך לא מובן מאליו. 

אני מרגישה שכל אישה צריכה את המקום הזה שהיא תוכל לרפא את עצמה ולתת לעצמה שעה של שקט שלווה  ואהבה ועבורי אנט זאת הכתובת לזה. 

תודה רבה, אני מעריכה את זה שהגעי אלייך והענקי לעצמי את הטיפולים האלה.

סבטה, רחובות

אנט היקרה,  אין מילים להודות ולהעריך את כל מה שעשית למענינו. בזכותך הצלחנו להביא  חיים לעולם ותמיד ניהיה אסירי תודה על כך. מאחלים לך ולמשפחתך שנה מופלאה ובשורות טובות עם  בריאות ואושר.

יערה והמשפחה, מודיעיו

הגעתי לטיפול אצל אנט כי היה לנו קושי להיכנס להריון.  מאוד נהניתי מהטיפולים, במיוחד מטוב הלב שלה, הרצון האמיתי לעזור והאופטימיות שנצליח. טיפולי ארביגו הם נהדרים. כתוצאה מהטיפולים, המחזור שלי התייצב ואנחנו מוכנים לתינוק החדש 🙂 . אני כבר המלצתי לכמה חברות עם בעיות בפוריות על הטיפולים. אני חושבת שסיכויי ההצלחה גבוהים, זה לא כואב וזה טבעי לגמרי.

הלנה, מודיעין

הגעתי לאנט בגלל כאבי מחזור חמורים מאוד ומתח באופן כללי. הטיפולים שלה (סובאדה ורפלקסולוגיה), הרגיעו אותי, והייתה הפחתה משמעותית בכאבי המחזור שלי. הייתי ממליצה על טיפולים אצל אנט.  הטיפול העצמי שהיא לימדה אותי עוזר לי להירגע ומחבר אותי לגוף שלי. הזמן הזה מחוץ לבית עוזר בפני עצמו, וזאת בנוסף לעיסוי שנגע בכל המקומות הנכונים. מאוד אפקטיבי וכדאי. תודה! 

נ.כ., מודיעין

אנט, הגעתי אליך בהמלצת חברה כי הרגשתי מתח כי לא הצלחתי להיכנס להריון. אחרי שני טיפולים כבר הייתי בהריון. אחרי כל טיפול הרגשתי אנרגיה, רוגע ושקט. 

 נעמי, מודיעיו

These may also interest you…

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.   מהו טקס סגירת העצמות?  אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים...

קראו עוד
הכנה להריון

הכנה להריון

האם את מנסה להיכנס להריון וזה פשוט לוקח יותר זמן ממה שציפית? האם את מחפשת דרך לשפר את הפוריות שלך באופן טבעי? האם את רוצה להכין את גופך להתעברות? התעברות והריון הם שניהם אירועים טבעיים שיכולים להתרחש ללא התערבות רבה. יחד עם זאת, התכוננות לקראתם יכולים לשפר את הסיכויים...

קראו עוד
אי פריון בלתי מוסבר

אי פריון בלתי מוסבר

אם הכל בסדר, למה את לא בהריון?  אם את מנסה להיכנס להריון והרופאים מרגיעים אותך שהכל בסדר איתך ועם בן זוגך, אבל זה עדיין לא מצליח, יתכן שאת שאת מרגישה תחושת כישלון, תסכול וחוסר אונים. כל הבדיקות האלה, ואין שום הסבר למה את לא נקלטת. מתסכל ביותר. את אולי קיווית שהם ימצאו...

קראו עוד
רירית רחם

רירית רחם

מה זה אנדומטריום (שכבה אנדומטריאלית) או רירית רחם? רירית הרחם היא השכבה הפנימית ביותר ברחם. כל חודש, בתחילת המחזור החודשי, הרירית מושלת דרך הנרתיק (כלומר, הווסת). בזמן עד הביוץ, מתחילה להיווצר רירית חדשה לרחם בציפיה להריון הפוטנציאלי. הורמון האסטרוגן הוא חיוני...

קראו עוד
הפלה

הפלה

  ראשית, אני משתתפת בצערך אם חווית הפלה אחת או יותר, אני יודעת כמה קשה זה.  וזה לא משנה אם ההפלה הייתה בשלב מוקדם, אם ההיריון היה מתוכנן או לא,  או כמה זמן את מנסה להיכנס להריון, . זה קשה. רגע אחד את בהריון ואז כבר לא. אולי התחלת לדמם, וזה היה הסימן הראשון שמשהו...

קראו עוד