]

רירית רחם

מה זה אנדומטריום (שכבה אנדומטריאלית) או רירית רחם?

רירית הרחם היא השכבה הפנימית ביותר ברחם. כל חודש, בתחילת המחזור החודשי, הרירית מושלת דרך הנרתיק (כלומר, הווסת).

בזמן עד הביוץ, מתחילה להיווצר רירית חדשה לרחם בציפיה להריון הפוטנציאלי. הורמון האסטרוגן הוא חיוני להיווצרות שכבה אנדומטריאלית בריאה. 

מהביוץ ועד לווסת, השכבה אנדומטריאלית מתחילה להפריש חומרי הזנה ונוזלים הנדרשים להזנת עובר, ולמנוע מהשכבה אנדומטריאלית להתפרק.

מדוע רירית הרחם כל כך חשובה כדי להיכנס להריון?

כשאת מתעברת, רירית הרחם נשארת במקומה והעובר הפצפון מתיישב בתוכה בערך חמישה ימים לאחר ההתעברות. תהליך זה נקראה השתרשות. שכבה אנדומטריאלית עבה ובריאה, היא חיונית להריון. תחשבי על זרע בקרקע, הוא יכול לגדול רק אם יש לו אספקה סדירה של מים, שמש, חומרי הזנה וכו'. האותו אופן, העובר זקוק לרירית הרחם על מנת לגדול. 

ישנם מקרים בהם רירית הרחם דקה מדי וזה עלול למנוע הריון. אם את עושה מעקב רפואי,  עובי רירית הרחם הוא אחד הדברים שבודקים אותו באמצעות אולטרסאונד,  יחד עם מספר הזקיקים הגדלים בשחלות שלך.

מהו העובי הנורמלי של השכבה אנדומטריאלית?

באופן אידיאלי, עובי רירית הרחם יהיה 7-8 מ"מ על מנת לאפשר השתרשות של העובר. כשהשכבה דקה, לרוב פחות מ 7 מ"מ,  הגוף לא יכול לקיים את העובר הגדל. 

מה גורם לשכבה אנדומטריאלית דקה? 

ניתוחים בעבר כולל הרחבה וגרידה לאחר הפלה

זיהומים ויראליים וחיידקיים שפגעו ברירית הרחם. 

מיומות (שרירנים פיברואידים)

רמות אסטרוגן נמוכות: אסטרוגן הוא אחד מהורמוני הרבייה שעוזר לבנות את רירית הרחם. אם רמות האסטרוגן שלך נמוכות מידי, זהו יכולה להיות הסיבה לכך שרירית הרחם שלך דקה מדי. 

העדר זרימת דם: חלק מהתהליך של בניית מתהליך היווצרות השכבה אנדומטריאלית ערוך בזרימה מוגברת של דם המוביל חומרי הזנה, הורמונים וחמצן לרחם. 

שימוש חוזר בכלומיד, תרופה לטיפולי פוריות, עלול לפגוע בעובי רירית הרחם.

שימוש ארוך טווח בגלולה למניעת הריון הוא גם גורם החשוד ביצירה שכבה אנדומטריאלית דקה. 

עבר של אנורקסיה (מסת גוף נמוכה), יכול להשפיע על רירית הרחם.

האם שכבה אנדומטריאלית דקה תמיד תמנע הריון?

עבור חלק מהנשים, רירית רחם דקה הוא מצב טבעי, והן עדיין יכולות להיכנס להריון ולשאת הריון עד לסופו. עבור נשים אחרות, זה עלול להיות גורם תורם לבעיות פוריות. 

על מנת לגדל שכבה אנדומטריאלית עבה, הרחם זקוק לרימת דם טובה. שיפור זרימת הדם לרחם באמצעות עיסוי רחם יכול לשפר את הסיכויים שלך לקליטה בריאה והריון בריא

מה יכול לשפר את רירית הרחם?

אני משלבת בין עיסוי בטן וגב הידוע בשם סובאדה (המכונה לעיתים קרובות עיסוי רחם), שיכול לעבות את רירית הרחם על ידי שיפור זרימת הדם לרחם. אני משלבת בין סובאדה לבין רפלקסולוגיה על מנת לאזן את הגוף ולעודד את גופך לייצר שכבה אנדומטריאלית עבה יותר.

הסובאדה יכול לסייע לנשים שהיום להם ניתוחים שפגעו ברירית הרחם, וגם במקרים בהם הסיבה לרירית הדקה אינה ידועה. 

יש נשים שמגיבות מהר מאוד לטיפול ורואות שיפור שניתן למדידה כבר בחודש הראשון. במקרים אחרים, יש צורך בטיפול ארוך יותר

מה עוד יכול לעזור לשפר את השכבה האנדרומטאלית?

תזונה: תזונה בריאה באופן כללי ( מגוון של פירות וירקות בכל יום, חלבון באיכות גבוהה, ופחמימות לא מעובדות) תעזור. אכילת סלק על בסיס יומי ידועה גם כמסייעת בשיפור רירית הרחם.

פעילות גופנית: פעילות מתונה באופן קבועה תעזור לשיפור זרימת הדם לאיברי הרביה שלך. הדבר חשוב במיוחד בתקופתנו, בה רוב האנשים יושבים או לא זזים כמעט במהלך יום העבודה. 

 הליכות מהירות, רכיבה קלה על אופניים ואימוני יוגה עדינים, טובים כולם להזרמת הדם. אפשר לעשות אימונים כאלה מספר פעמים בשבוע מבלי להעמיס על הגוף יותר מידי מאמץ. הכי טוב יהיה אם תמצאי אימון שאת נהנית ממנו וכך זה יהיה מהנה ולא ירגיש כמו עוד מטלה שעלייך לבצע. 

להימנע או להגביל שימוש בחומרים שיכולים להגביל את זרימת הדם: קפאין וניקוטין אינם טובים לזרימת הדם שלך. תמצאי תמיכה שתאפשר לך להפסיק לעשן ולהפחית צריכת קפה ומשקאות אחרים המכילים קפאין לכוס אחת ביום

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

אני עברתי מסע עם אנט. באתי לפה בהתחלה כי לא הצלחתי להיכנס להריון. במהלך תהליך שריפא הרבה כאב, נכנסי להריון וילדתי בן נהדר.

חזרתי לאנט אחרי הלידה בשביל קצת שקט ושלווה ובשביל שעה בשבוע לעצמי אשר איפשרה לי להרגיש הרבה יותר נוכחת גם בבית.

אנט היא אישה מדהימה. היא כל כך נוכחת ומכילה  ומביאה ריפוי בדרך פשוטה וקלה  שזה מדהים וכל כך לא מובן מאליו. 

אני מרגישה שכל אישה צריכה את המקום הזה שהיא תוכל לרפא את עצמה ולתת לעצמה שעה של שקט שלווה  ואהבה ועבורי אנט זאת הכתובת לזה. 

תודה רבה, אני מעריכה את זה שהגעי אלייך והענקי לעצמי את הטיפולים האלה.

סבטה, רחובות

אנט היקרה,  אין מילים להודות ולהעריך את כל מה שעשית למענינו. בזכותך הצלחנו להביא  חיים לעולם ותמיד ניהיה אסירי תודה על כך. מאחלים לך ולמשפחתך שנה מופלאה ובשורות טובות עם  בריאות ואושר.

יערה והמשפחה, מודיעיו

הגעתי לטיפול אצל אנט כי היה לנו קושי להיכנס להריון.  מאוד נהניתי מהטיפולים, במיוחד מטוב הלב שלה, הרצון האמיתי לעזור והאופטימיות שנצליח. טיפולי ארביגו הם נהדרים. כתוצאה מהטיפולים, המחזור שלי התייצב ואנחנו מוכנים לתינוק החדש 🙂 . אני כבר המלצתי לכמה חברות עם בעיות בפוריות על הטיפולים. אני חושבת שסיכויי ההצלחה גבוהים, זה לא כואב וזה טבעי לגמרי.

הלנה, מודיעין

הגעתי לאנט בגלל כאבי מחזור חמורים מאוד ומתח באופן כללי. הטיפולים שלה (סובאדה ורפלקסולוגיה), הרגיעו אותי, והייתה הפחתה משמעותית בכאבי המחזור שלי. הייתי ממליצה על טיפולים אצל אנט.  הטיפול העצמי שהיא לימדה אותי עוזר לי להירגע ומחבר אותי לגוף שלי. הזמן הזה מחוץ לבית עוזר בפני עצמו, וזאת בנוסף לעיסוי שנגע בכל המקומות הנכונים. מאוד אפקטיבי וכדאי. תודה! 

נ.כ., מודיעין

אנט, הגעתי אליך בהמלצת חברה כי הרגשתי מתח כי לא הצלחתי להיכנס להריון. אחרי שני טיפולים כבר הייתי בהריון. אחרי כל טיפול הרגשתי אנרגיה, רוגע ושקט. 

 נעמי, מודיעיו

גם בקטגוריה:

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.   מהו טקס סגירת העצמות?  אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים...

קראו עוד
הכנה להריון

הכנה להריון

האם את מנסה להיכנס להריון וזה פשוט לוקח יותר זמן ממה שציפית? האם את מחפשת דרך לשפר את הפוריות שלך באופן טבעי? האם את רוצה להכין את גופך להתעברות? התעברות והריון הם שניהם אירועים טבעיים שיכולים להתרחש ללא התערבות רבה. יחד עם זאת, התכוננות לקראתם יכולים לשפר את הסיכויים...

קראו עוד
אי פריון בלתי מוסבר

אי פריון בלתי מוסבר

אם הכל בסדר, למה את לא בהריון?  אם את מנסה להיכנס להריון והרופאים מרגיעים אותך שהכל בסדר איתך ועם בן זוגך, אבל זה עדיין לא מצליח, יתכן שאת שאת מרגישה תחושת כישלון, תסכול וחוסר אונים. כל הבדיקות האלה, ואין שום הסבר למה את לא נקלטת. מתסכל ביותר. את אולי קיווית שהם ימצאו...

קראו עוד
רחם אחורי

רחם אחורי

באופן אידיאלי, הרחם ממוקם קרוב יותר לחלק הקדמי של הגוף, מעל שלפוחית השתן, מאשר לחלק האחורי שלך הגוף.  כשהרחם שלך מסובב אחורה בתנוחה אחורית, הוא נשעם אחורה לכיוון עמוד השדרה ויתכן שהוא לוחץ על המעי או גורם לכאבי גב תחתון, בעיות בעיכול וכאבי מחזורמה גורם לרחם מסובב...

קראו עוד
הפלה

הפלה

  ראשית, אני משתתפת בצערך אם חווית הפלה אחת או יותר, אני יודעת כמה קשה זה.  וזה לא משנה אם ההפלה הייתה בשלב מוקדם, אם ההיריון היה מתוכנן או לא,  או כמה זמן את מנסה להיכנס להריון, . זה קשה. רגע אחד את בהריון ואז כבר לא. אולי התחלת לדמם, וזה היה הסימן הראשון שמשהו...

קראו עוד