הריון אחרי אובדן, יכול להיות מאוד מאתגר מאחר שהממוצע אומר שאחד מתוך 8 הריונות מסתיים בהפלה. יכול להיות שגם את נושאת הריון אחרי שעברת הפלה.
]

 הריון אחרי אובדן, יכול להיות מאוד מאתגר מאחר שהממוצע אומר שאחד מתוך 8 הריונות מסתיים בהפלה.

יכול להיות שגם את נושאת הריון אחרי שעברת הפלה.
אני עובדת הרבה עם נשים שהייתה להן הפלה ולצערי הרבה פעמים גם מדובר בזוגות שמלכתחילה היה קושי בלהיכנס להריון.  

כשאת סוף סוף נכנסת להריון אחרי הפלה או אחרי אתגר פוריות, זה יכול להיות קשה להאמין שאת שוב בהריון וגם קשה לבטוח בגוף שהוא יזין את התינוק וידאג לו לאורך כל ההריון ולהאמין שאת אכן תחזיקי יום אחד תינוק בזרועותייך.

מה באמת עוצר אותך מלהיכנס להריון?

 

 

 האמת היא שעברתי את זה בעצמי,

 

 כמו נשים רבות אחרות… עברתי הפלה בטרימסטר השני להריון וזה היה מאוד טראומטי וגם ההריון שבה אחריה הביא איתו אתגרים רבים. אחרי זה תמכתי בהמון נשים במהלך הריון של אחרי הפלה ואני הולכת להציע לכן כמה טיפים להתמודדות הזו.. 

מה שלמדתי במהלך השנים הוא שיש דרכים רבות לתמוך בנשים במצב הזה- לעזור לך להחזיר את הביטחון בגוף שלך ולבנות את הקשר עם העובר בבטנך למרות החששות והפחדים מהפלה נוספת.

 

מה באמת עוצר אותך מלהיכנס להריון?

איך אפשר להאמין שההריון אמיתי?

לעיתים קרובות נשים אחרי הפלה, לא מאמינות שההריון החדש הוא אמיתי רק עד שהן מגיעות לנקודה מסויימת. לפעמים זה רק אחרי האולטרסאונד בשבוע 12-13, או רק אחרי שעובר השבוע שבו הן איבדו את ההריון הקודם ולפעמים זה קורה להן רק בלידה עצמה.
הבעיה היא שהרבה נשים כשהן לא מאמינות בהריון, לא יוצרות קשר עם התינוק אפילו שהוא כבר מתפתח מאוד ועושות לו ולעצמן שירות גרוע. כל כך הרבה מחקרים מעידים על חשיבות הקשר עם התינוק במהלך ההריון. למרות שאנחנו לא בטוח מאמינים בזה, עוברים כן מרגישים כשהם ברחם ובעיקר מושפעים ממצבה הרגשי של האם. 

   

  הפרשנות שלי היא שהרגש המנחה העיקרי כאן הוא : פחד.
  פחד שההריון יסתיים, פחד שיש משהו לא תקין עם התינוק ולפעמים פחדים מעורפלים ולא ידועים.

  איך להתמודד עם הפחדים האלה:
  1. מצאתי שלתת מקום לפחדים האלה במהלך טיפול ארוגיו או רפלקסולוגיה ממש יכול לעזור לשחרר אותם. התמודדות איתם במצב  של הירגעות, מאפשר לך להתמודד ולהכיר בפחדים הלא מודעים שלך, לשחרר אותם ולמצוא דרכים יצירתיות לשפר את הביטחון שלך בהריון ולחזק את הקשר עם התינוק. 

  2. תמצית פרחי בך Aspen- לפחדים לא ברורים וMimulus לפחדים ידועים: שתיהן תמציות יעילות  מאוד להפחתת פחדים. תמציות פרחי באך הן בטוחות ללקיחה גם בזמן הריון. הן עוזרות להרים את האנרגיה שלך ועוזרות לך להיות חיובית יותר בנוגע להריון.

  בנוסף, בכדי להתמודד עם הפחדים ולחזק אותך, לארץ' יכול לשפר את הביטחון העצמי וסרטו יכול לאפשר לך להיות יותר בקשר עם האינטואיציה והקול הפנימי שלך

  3. אני מעודדת נשים לכתוב יומן רגשות- יש כל כך הרבה כוח בלכתוב, לכתוב מה מציק לך, לכתוב איך  את מרגישה..זה ממש תרפויטי ומשחרר

  4. EFT Tapping– אפשר להשתמש בשיטת הytphbd לויסות כל רגש וכל בעיה גופנית, בלי הסיכון מתופעות לוואי. זו שיטה פשוטה ויעילה שאפשר ללמוד אותה ממש מהר ולעשות אותה בעצמך לעצמך כ’טיפול עצמי'.

   

  איך משפרים את ההרגשה לאחר הפלה?

   

  אלו הן רק כמה דרכים שאת יכולה לשפר את ההרגשה שלך בזמן הריון שאחרי הפלה.
  אם את מעוניינת לשמוע יותר על טיפולים לפני, במהלך ואחרי הריון, את מוזמנת ליצור איתי קשר