]

תמציות הפרחים

אני גילית את תמציות הפרחים לפני הרבה שנים ומאז אני משתמשת בהם לצרכים אישיים ומקצועיים. 

כוח הריפוי של פרחים ומים

ד"ר באך, שהיה הראשון לפתח את פרחי הבאך כתכשיר בשנות השלושים של המאה ה 20 באנגליה, היה רופא קונבנציונאלי, אדם אינטואיטיבי שבילה זמן רב בחיק הטבע. בזמן זה הוא גילה את הכוח המרפא של הטל שעל הפרחים. הוא  ופיתח דרך לשכפל את יכולת הריפוי של הטל שעל הפרחים, על ידי כך שהניח פרחים בקערות מים בשמש, או שהרתיח אותם בסיר על האש. שתי השיטות איפשרו לאנרגיה המרפאה של הפרחים להותיר חותם על המים. ל

אחר מכן שימרו את המים בברנדי והשתמשו בהם כתמצית. יכולת הריפוי של מים ופרחים היא גם חלק מהריפוי הרוחני והרגשי העתיק של שבט המאיה בבליז. אני הכרתי את הטכניקות הריפוי הללו, מרוזיטה ארביגו והמורים שלה, יחד עם עבודת הטיפול דרך הבטן, המהווה חלק גדול מעבודתי.

אנט גרין רפלקסולוגיה מודיעין
אנט גרין רפלקסולוגיה מודיעין

תמציות פרחים משמרות את האיזון בין גוף ונפש

בעזרת תמציות פרחים, אנחנו שואפים לשקם בעדינות את האיזון בין גוף ונפש על ידי שחרור של רגשות שליליים כגון פחד, חשש, דאגות, שנאה והססנות שאולי משפיעים על ההרגשה שלך. כשאנחנו משחררים רגשות שליליים בעדינות, אנחנו מאפשרים רגשות של שלום ושמחה והגוף יכול לרפא את עצמו. 

יש מקרים בהם אני מטפלת בלקוחות שלי רק עם פרחי באך, אבל בדרך כלל אני משלבת אותם עם שיטות ריפוי נוספות. 

החלום של ד"ר באך היה שתמציות הפרחים יהיו בשימוש בכל בית. 

היום יש הרבה תערובות של תמציות צמחים, כולל פרחים ישראלים, אבל ד"ר באך היה הראשון שפיתח את הרעיון של תמציות פרחים מודרניות ודרך להפוך אותם לזמינים לציבור.

למעשה, החלום של ד"ר באך היה שבכל בית באנגליה תהיה קופסת של 38 תמציות פרחי הבאך, זמינה לשימוש במצבים רגשיים שונים.

במה יכולים ,תכשירי פרחי באך ותכשירי פרחים אחרים לעזור? 

מטרתן של תמציות הפרחים היא לעזור לאזן את הרגשות ומצבים רגשיים. ניקח את הכעס כדוגמא. לפעמים זה נחוץ לכעוס, אבל אם נכעס חלק גדול מהזמן, זה ישפיע על חיי היום יום שלנו ועל חיי הסובבים אותנו. יתכן שבשל הכעס, נמצא את עצמו מקבלים החלטות גרועות, והופכים את חיינו לקשים יותר. 

מה אם נוכל למצוא דרך להרגיש כעס בדרך בריאה כשצריך, אבל רוב הזמן נרגיש רגועים ובמצב של קבלה? 

תמציות פרחים יכולות לעזור לך כשאת מרגישה בדאון, מפוחדת, כועסת מבולבלת באשר לבחירות שלפנייך, בודדה מדוכדכת ועוד הרבה מעבר. 

שימוש בתמציות פרחים זה קצת כמו לקלף בצל. אנחנו עובדים על השכבה החיצונית של הרגשות והתחושות, וכשהן נפתרות, צצות רגשות ותחושות אחרים ואז נבחר תמציות אחרות לתמוך בתהליך. לאט לאט, שכבה אחר שכבה, אנחנו משחררים רגשות שליליים כדי לאפשר לך להרגיש טוב יותר.

אנט גרין רפלקסולוגיה לנשים מודיעין

שאלות נפוצות

איך משתמשים בפרחי באך או תמציות אחרות?

אני בוחרת בערך שש תמציות שאני חושבת שיתאימו לך ומכינה לך בקבוקון לקחת הביתה. הבקבוק מכיל בעיקר מים, קצת ברנדי לשימור וכמה טיפות של כל תמצית פרחים. פעולתן של תמציות הצמחים היא אנרגטית ולכן נדרשת כמות קטנה מאוד. 

 

שימי ארבע טיפות בפה, לפחות ארבע פעמים ביום. באופן אידאלי, עדיף לקחת פעם אחת בבוקר, פעם אחת בערב לפני ושינה ופעמיים נוספות במהלך היום. אני מעודדת אותך להשתמש בתמציות יותר מארבע פעמים ביום אם את רוצה. תקשיבי לאינטואיציה שלך.

אם את שוכחת לקחת את התמציות במהלך היום, קחי מנה ברגע שאת נזכרת, שימי תזכורת לרבע שעה וקחי עוד מנה. תמשיכי בכך עד שתיקחי 4 מנות. יחד עם זאת זכרי שהרבה יותר טוב לקחת את התמציות במהלך היום כולו.

איך אני יכולה לזכור לקחת את תמציות הפרחים כל יום?

אם את עובדת מהבית, שימי אותם במקום שבו תראי אותם כמה פעמים ביום. לדוגמא, ליד הקומקום כך שתזכרי כל פעם שאת מכינה כוס קפה או תה, או ליד הכורסא שבה את יושבת וקוראת או ליד שולחן העבודה שבו את עובדת רוב היום. שימי תזכורת בטלפון שלך.

אם את עובדת מחוץ לבית, קחי מנה לפני שאת יוצאת מהבית, קחי איתך את התמציות כדי שתוכלי לקחת מנה במהלך היום ושוב כשאת חוזרת הביתה. אם את עובדת מחוץ לבית, אבל לא רוצה לקחת את הבקבוקון איתך, תוודאי שאת לוקחת שתי מנות בהפרש של רבע שעה לפחות לפני שאת הולכת לעבודה.

את יכולה להשאיר את התמציות על שידת הלילה שלך. קחי מנה אחת ברגע שאת מתעוררת ומנה נוספת כשאת מסיימת להתארגן. ברגע שתביני מה עובד עבורך, תתמידי בשיטה הזו כמה שאפשר. אני תמיד צוחקת עם המטופלות שלי שהתמציות עובדות רק אם לוקחים אותן.

אני לוקחת את התמציות כבר כמה שבועות והרגשתי שהן עובדות אבל עכשיו אני לא רוצה להמשיך לקחת אותן, או שאני שוכחת.

אם באמת הייתה לך שגרה של נטילת התמציות. ואז את מפסיקה, לפעמים זה סימן שהתמצית עשתה את פעולתה וכבר איננה רלוונטית עבורך. במקרה כזה, תזרקי את הבקבוקון ובפעם הבאה שניפגש, אני אוכל להכין לך בקבוקון חדש.

כמה תמציות פרחים אני יכולה לקחת בו זמנית?

אני אוהבת לבחור עד שש תמציות. לפעמים, אם את קוראת את התיאור של התמציות השונות, יכולה להיות תחושה שאת צריכה כולן!

אני בדרך כלל מתחילה בדבר שאיתו את צריכה את העזרה הרבה ביותר. לדוגמא, הרבה פעמים המטופלות שלי מתמודדות עם בעיה בריאותית וגם מרגישות מדוכדכות מכך שבריאותן לעולם לא תשתפר או שהן לעולם לא יכנסו להריון. במקרה כזה אני אבחר תמציות שיכולות לעזור להם להיות יותר חיוביות ואופטימיות.

אם את סובלת מהרבה פחדים, אני אתן עדיפות לתמציות שמשחררות פחדים כי הם כנראה מונעים ממך להרגיש טוב יותר.

מה היא תערובת התמציות רסקיו ואיך משתמשים בה?

תערובת התמציות רסקיו היא התערובת המוכרת ביותר מבין תערובות פרחי הבאך, והיא למעשה תערובת של 5 תמציות פרחי באך.

תערובת התמציות רסקיו נוצרה על ידי ד"ר באך כדי לעזור לאנשים להתמודד עם מקרי חירום, משברים, ומצבים מתוחים אחרים, במיוחד כשאין לך זמן לבחור תמציות בודדות.

תשתמשי בתערובת התמציות רסקיו אחרי אירוע מלחיץ כמו תאונת דרכים, נפילה או פציעה, ויכוח, קבלת בשורה רעה וכד'. תשתמשי בתערובת התמציות רסקיו לפני אירוע מלחיץ כמו העברת הרצאה, החתונה שלך, ראיון, בחינה ועוד.

תערובת התמציות רסקיו יכולה לעזור לך להירגע, להתפקס ולהרגיש רגועה יותר. אני חושבת שלכל אחד צריך להיות בקבוקון של רסקיו בתיק ובבית, למקרי חירום. אם את מתמודדת עם בעיות שחוזרות על עצמן או בעיות ארוכות טווח, עדיף לך לבחור תמציות אישיות לעודד את הריפוי. תערובת התמציות רסקיו היא מצויינת למקרה חירום ולמצבי מתח גבוה, אבל תמציות אחרות מועילות באופן יותר הוליסטי.

איך משתמשים בתערובת התמציות רסקיו?

קחי שתי טיפות ישירות לפה או במעט מים. תמשיכי לקחת כל 5-10 דקות עד שאת מרגישה שיפור. את גם יכולה למרוח את התערובת על נקודות הדופק שלך אם את לא רוצה או לא יכולה לקחת אותה בבליעה. זוהי למעשה דרך מצויינת לתת את התערובת לפעוט בעת התקף זעם (טנטרום) מבלי שהוא ירגיש.

האם אני יכולה להשתמש בתמציות פרחים במהלך ההריון?

האם אני יכולה להשתמש בתמציות פרחים במהלך ההריון? כן. שימוש בתמציות פרחים במהלך הריון הוא בטוח ומהווה דרך עדינה להתמודד עם חששות וטירדות המתעוררות במהלך ההריון. יותר ויותר מחקרים מראים שהבריאות הנפשית והרגשית של האם משפיעות על בריאות העובר.

לאיזו תגובה אני יכולה לצפות משימוש בתמציות פרחים?

תמציות פרחים עובדות בעדינות ברוב המקרים ואת תרגישי בשיפור בבעיות שעליהן את עובדת. זה יכול להיות עדין, כמו הבנה וחמלה רבות יותר סביב הנושא, או שזה יכול להיות שינוי אמיתי מצבך הרגשי. כיוון שאנחנו מסירים שכבות של רגשות, לפעמים רגש אחר יצוץ. זהו מצב נורמלי וטוב וזמני, בתנאי שאת ממשיכה "לעשות עבודה" לקחת את התמציות המתאימות.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

הגעתי לאנט לפני כחצי שנה בעיצומו של התקף אנדומטריאוזיס  עם כאבים עזים שנמשכו מספר ימים. כבר בסוף הטיפול הראשון הרגשתי תחושת הקלה בכאב. במשך שנים ניסיתי סוגים רבים של טיפולים אלטרנטיביים למיניהם, ומעולם לא חוויתי משהו שעזר לי כמו הטיפול של אנט.

מאז אני מגיעה לאנט בערך פעם בשבוע. לאחר שנים ארוכות בהן נטלתי גלולות למניעת הריון בגלל האנדומטריוזיס, הפסקתי לי הפסקתי ליטול אותן  במטרה להיכנס להריון. מאוד חששתי שהכאבים יחמירו הרגע שאפסיק ליטול את הגלולה. להפתעתי, לא היו לי בכלל התקפי אנדומטריוזיס כשהפסקתי. במקביל עשיתי שינוי תזונתי בליווי דיאטנית במתמחה באנדומטריוזיס. חודש אחרי הפסקת הגלולות נכנסתי להריון טבעי.

אנט רגישה, מקצועית, נעימה ומדוייקת בטיפול שלה. אני כל כך שמחה שהגעתי אליה. אני ממליצה עליה  בחום לכל מי שיש לה אנדומטריוזיס. לי זה ממש שינה את החיים.

רינת, מודיעין

הגעתי לטיפול אחרי אבחון באדנומיוזיס. היו לי כאבים כל הזמן והרגשתי מיואשת. הטיפול איפשר לי מקום לבטא את עצמי, את התחושות והקשיים ובו זמן להרגיש יותר טוב פיזית. 

אנט, תודה רבה על התמיכה, ההקשבה, המילה הנכונה. אני נהנית מאד להגיע אלייך. תודה שגרמת לי לא להרגיש ייאוש ולהיות יותר חיובית. 

מירב

לאנט היקרה, הטיפול איתך עושה לי מאוד טוב. גם פיזית - משחרר, מרגיע וגם מאוד נפשית אני מרגישה שיש לי מקום לפרוק את כל מה שיושב עלי ולהיות בעקבות זה קלילה יותר אופטימית יותר. אני גם מרגישה שאני עושה משהו לטפל באנדומטריוזיס שמאוד מטריד אותי, ומקווה שהוא ילך וישתפר. תודה רבה. 

נטע, מודיעין

אני תמיד מצפה לטוב לפני שאני מגיעה לטיפול אצל אנט. הטיפול מאוד עזר להפחית את הכאבים ומסמונים של אנדומיטריוזיס.

תודה רבה, רבקה

הגעתי עליך לפני שנה כאובה ועצובה ללא כלים להתמודד בצורה מיטיבה עם המצב הרפואי (חשש לאנדומטריוזיס). עברתי דרך ארוכה. מטיפול לטיפול הרגשתי שאני מתחזקת ולומדת לטפל בעצמי. תודה רבה על הכל. אוהבת המון, 

נועם

היי אנט, 

רציתי לשתף אותך שאני חושבת הרבה על השנה שחלפה מפסח שעבר ועד היום. בליל הסדר הקודם הייתי עם כאב קשה שהתפרץ לכל עבר, ובערב חג שני הייתי אצלך בטיפול בפעם הראשונה ויצאתי עם הרגשה מאוד מאוד טובה. לשמחתי קיבלתי ממך כל כך הרבה בשנה הזאת, טיפול פיזי שנגע בדיוק איפה שצריך, הנחיה רגשית שגם היא נגעה בדיוק איפה שצריך, ובכלל את מורה לחיים ומקור להשראה ואני כל כך שמחה שפגשתי אותך, כמעט במקרה (או בעצם כנראה שבכלל לא במקרה). תודה רבה ❤️ חג אביב וחירות שמח ?. (עדכון של חודשיים אחרי: נכנסה להריון טבעי חודש לפני חזרה לטיפולי פוריות. )

עדינה, מודיעיו

הטיפול עבורי מהווה מקום מבטחים. שעה בשבוע שאני יודעת שמוקדשת אך ורק לי. החיבור לעצמי לגוף שלי לההשבות, לנשימות לפעימות הלב הן מתנה מבחינתי. 

במיוחד עם בן אדם כמו אנט שמשלימה את החוויה, לא רק בנסיון המרשים שלה, וה *** אלא עם הנועם וחוסר ביקורתיות ן *** תמיד לשלוח אותי הביתה עם תחושה מדהימה ורעיונות חדשים. התחושה הפיזית - רגשית-מנטאלית בסוף כל טיפול היא מושלמת ומעימה בבת אחת. הריח של השמנים מחזיר אותי דורות אחורה לתקופה שבה האדם היה מחובר לטבע או לעצמו ומשרה רוגע בלתי מוסבר. 

אני לא מבינה איך הטיפול עובד אבל הוא פשוט עובד. בתור מישהי עם אנדומטריוזיס, כבר בטיפול הראשון הרגשתי שינוי והקלה על התיחסות ועם הזמן זה רק הלך והשתפר עד שכבר לא חששתי מהכאב הפוקד אחת לחודש. גם עם התהליך להיכנס להריון שלא חיה קל הטיפולים שלא היה קל, הטיפולים עזרו לי לאזן את ההורמונים בגוף, להיות אופטימית ורגועה ואף להינות על הדרך. אנט גם משמש כיועיצת לענייני החיים ותמיד בטעם טוב. 

תודה על הכול. 

רותם, בית שמש

טיפולים אחרים:

סובאדה

רפלקסולוגיה