]

גיל ההתבגרות

  • האם את בגיל ההתבגרות וסובלת מוסתות כואבות או מתסמינים אחרים הקשורים לווסת?
  • האם את נעדרת מבית הספר או מוותרת על פעילויות אחרות בגלל הווסת שלך? 
  • האם הקאת בגלל המחזור שלך? 
  • האם הדימום שלך כל כך כבד שהדם עובר לבגדים שלך? 
  • האם הוסתות שלך כל כך לא סדירות שאת אף פעם לא יודעת מתי לצפות להן? 
  • יכול להיות שהווסת שלך היו כואבות מההתחלה, או שהכאב התגבר עם הזמן. בכל מקרה, אני רוצה לתת לך תקווה שהמצב יכול להשתפר

 

יכול להיות שאת חושבת לעצמך שזה דפוק להיות במחזור.

אני מבינה אותך.

הסיבה העיקרית שבגינה פונות אלי נערות, היא כאבי מחזור. 

אני רוצה לעזור לכמה שיותר נשים ונערות לחוות מחזורים ללא כאב, בין היתר כיוון שאני יודעת שזה אפשרי לחוות מחזרים לאא כאב בכל גיל, אבל גם בגלל מצב הפוריות שלך ומצב בריאותך לטווח הארוך. 

את אמנם לא רוצה להיכנס להריון עכשיו, אבל קרוב לודאי שבשל כלשהו כן תרצי להרות, ומה שתעשי עכשיו יכול להשפיע על הפוריות שלך בבוא הזמן

מה יכול לגרום לווסתות כואבות? 

התכווצויות לא אפקטיביות

כשהרחם שלך אינו במיקום האידאלי שלו, יתכן והוא אינו מקבל מספיק זרימת דם וחמצן, ההתכווצויות שהרחם עושה כדי לשחרר את הדם הן פחות יעילות, מה שגורם לרחם להתאמץ עוד יותר על ידי הגברת ההתכווצויות, מה שבדרך כלל גורם לכאב. 

כשההתכווצויות אינן יעילות, יכול לקחת לרחם יותר זמן להתרוקן והווסת נמשכת יותר זמן. יתכן שגם יהיו לך כתמי דם לפני ואחרי הווסת. 

אם יש לך הרבה דם בצבע אדום מאוד כהה, חום או שחור, סביר להניח שמדובר בדם ישן ממחזור קודם שלא יצא כמו שצריך. הדם הזה יכול להופיע ככתם לפני או אחרי הווסת עצמה. 

דם ישן שנשאר ממחזורים קודמים

אם הרחם שלך לא מצליח להיפתר לגמרי מרירית הרחם מהמחזור הקודם, הכאב עלול להחמיר עם הזמן כיוון שהרחם מנסה להיפתר מהדם שמצטבר

איך עיסוי רחם יכול לעזור בהפחתת כאבי מחזור? 

אני משלבת עיסוי בטן בטכניקת סובאדה (המכונה לפעמים עיסוי רחם) ורפלקסולוגיה כדי להנות ממחזורים נטולי כאבים. 

עיסוי בטן מסוג סובאדה הוא עיסוי נעים המרגיע את הבטן והגב ומתמקד בשיפור זרימת הדם לרחם ולשחלות ובעזרה לרחם להתמקם בצורה המיטבית באגן היריכיים. 

הטיפול מאוד מרגיע ומסייע לנשימה ולעיכול בנוסף למחזור החודשי. בנוסף, הוא משפר את הסיכוים שלך לחוות ממחזורים נטולי כאב

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח עד שיש תוצאות לטיפול?

 

על פי רוב, ככל שאת צעירה יותר, כך תגיבי לטיפול מהר יותר. עבור רבות, כבר המחזור הבא  כבר מלווה בפחות כאבים וממשיך להשתפר בכל מחזור. לחלק מהמטופלות יכול לקחת כמה מחזורים לפני שתרגשנה שיפור משמעותי. 

בטיפול הראשון שלנו, אני מלמדת אותך עיסוי עצמי קצר של 5-10 דקות שאת יכולה לעשות בבית על מנת להשלים את הטיפול שלי. אם את עקבית בביצוע הטיפול העצמי, את תרגישי בתוצאות מהר יותר . 

בנוסף לכך, יש לי כמה תערובות צמחי מרפא שעוזרות וכן שינויים באורח החיים וטיפולים לשימוש בבית. 

מביך אותי לדבר על הווסת שלי.

ראשית, אני לגמרי מבינה אותך. בגלל שאני מדברת על הווסת שלי ועל תפקודי גוף אחרים כל היום, אני מרגישה בנוח לדבר על זה, ובדרך כלל זה גם מה שיעזור לך להרגיש יותר בנוח לדבר על זה. 

יחד עם זאת, אין לחץ לדבר, את יכולה לשתף כמה שאת בוחרת

אף פעם לא קיבלתי עיסוי, במה בדיוק זה כרוך?

אחרי ההיכרות הראשונית שלנו, אני אצא מהחדר ואת תתכונני לחלק של העיסוי. 

חלק מהמטופלות בוחרות להוריד את הבגדים ולהישאר עם תחתונים וחזיה ומתכסות בסדין. אני מכסה את החזה שלך עם מגבת קטנה וחושפת רק את הבטן שלך כשאני מעסה אותה. בטיפול הראשון, אני מסבירה בכל שלב מה אני עושה ומבקשת את רשותך. 

חלק מהמטופלות מעדיפות לא להוריד את הבגדים וזה בסדר. אם את לובשת בגדים רפויים, את יכולה להרים את החולצה ולהנמיך קצת את המכנסיים או החצאית כדי לאפשר לי גישה לבטן שלך. 

אני רוצה שתרגישי בנוח ותיהי רגועה. ככל שתרגישי יותר בנוח בטיפול, כך הטיפול יהיה יעיל יותר. אני מעודדת אותך לבקש כל מה שאת צריכה בזמן הטיפול כדי להרגיש יותר בנוח

האם אמא שלי יכולה להישאר איתי בזמן טיפול?

כמובן! נערות רבות מעדיפות שאמא שלהן תישאר בזמן הטיפול כולו או בזמן השיחה שלפני הטיפול. זו בחירה שלך. אני אשמח מאוד אם אמא שלך תישאר אם זה מה שאת מעדיפה. 

 

 

ווסתות לא סדירות, דימום כבר, ביוץ כואב ובעיות בעיכול

אמנם רוב הנערות שפונות אלי מגיעות בגלל כאבי מחזור, אני גם עוזרת לנערות עם כל הבעיות הקשורות בווסת, במערכת העיכול, לחץ וחרדה. 

אצטט את המורה שלי רוזיטה ארביגו: "יותר מדי נשים ונערות חוות ווסתות כואבות כתוצאה ממיקום לא טוב של הרחם. עד שמיקום הרחם מתוקן, שום כדור או צמחי מרפא לא יביאו מזור לתסמינים האלה. הגורם הראשוני לבעיה. צריך להיות מטופל

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

הגעתי לטיפול אצל אנט גרין בשביל תמיכה לאחר כמה הפלות ולא היה לי מושג בנושא של הפלות ובכלל לא ידעתי שיכול להיות כזה שינוי ושיפור במחזור החודשי. הדימום כאב עד כדי כך שהייתי צריכה ליטול משכחי כאבים והפך להרבה יותר קל ובריא ונדיר שאני זקוקה למשככי כאבים או במנוחה בזמן המחזור. 

אני ממליצה על עיסוי רחם לכל אחת! הוא משפר את הווסת  התחושה נפלאה, מרגיעה.

לימור, מודיעיו

אני מגיעה לאנט כבר כמה שנים בגלל כאבי ראש, לחץ וסינוסיטיס. לאחרונה אנחנו מתמקדות במחזור שלי אחרי שסבלתי מתסמונת קדם וסתית חמורה, כאבי מחזור וסתות ארוכות ועם דימום כבד. כבר אחרי כמה טיפולים, טיפולי הרפלקסולוגיה של אנט הפחיתו את הכאבים, ואת העוצמה ומשך הוסת. אנט תמיד מפגינה ידע נרחב, אמפתיה וטוב לב. אני מרגישה בנוח בקרבתה ושאני מוזמנת ותמיד מצפה לקראת הטיפול הבא. 

תודה לך!

נועה, ירושלים

אני רוצה לברך אותך אנט יקרה ואהובה שלי בברכות הכי טובות שרק אפשר לבקש. אני מקווה  שתמשיכי להפיץ את האור שלך ולעזור לעוד ועוד נשים. רק המטופלות שלך יודעת כמה את משקיעה את ליבך ונשמתך בכל טיפול וטיפול, כמה את מסורה ומקצועית אין דרך שבה אוכל להודות לך על כמה  שעזרת לי במסע שלי. את אחת ויחידה! מחכה כבר לחזור אל ידייך האוהבות כי מטפלת כמוך היא לכל החיים. 

אורית, מודיעין

היי אנט,

אני רוצה להודות לך. מאז שהייתי אצלך בחודש ינואר, עד עכשיו (מאי) לא היה לי כאבים בביוץ כמו שחוויתי בשנים האחרונות.

אני לא יודעת מה עשית אבל את קסם. 

תודה רבה לך

גם בקטגוריה:

תסמונת קדם וסתית

תסמונת קדם וסתית

 האם תסמונת קדם וסתית הופכת אותך למפלצת פעם בחודש? את לא לבד! אבל זה לא אומר שזה יותר קל. תסמינים נפוצים של תסמונת קדם וסתית: האם בימים שלפני המחזור את: את מרגישה חרדה ולחוצה מאבדת את הסבלנות שלך ומתעצבנת מרגישה רגישה מאוד ונוטה לבכות סובלת מכאבי ראש סובלת מרגישות...

קראו עוד
חידלון הוסת

חידלון הוסת

תקופת חידלון הוסת, המכונה גם גיל המעבר, מתרחשת כאשר המחזור מפסיק בסיום השנים הפוריות.  השלב הראשון בתקופת חידלון הוסת מתייחס ל 3-10 שנים לפני הפסקת המחזור. רוב הנשים חוות סימנים שונים ושינויים במחזור במהלך תקופה זותסמינים נפוצים בתקופה הראשונה של חידלון הוסת גלי חום...

קראו עוד
תסמונת השחלות הפוליציסטיות

תסמונת השחלות הפוליציסטיות

אם אובחנת עם תסמונת שחלות פוליציסטיות (PCOS), יש לך ככל הנראה שניים מתוך שלושת התסמינים: היעדר ביוץ רמות גבוהות של טסטוסטרון בדם (הורמון גברי) שחלות מוגדלות עם מספר ציסטות בנוסף, יתכן שיש לך אחד או יותר מהתסמינים הבאים:  בעיות פוריות מחזורים לא סדירים שיעור יתר אקנה...

קראו עוד
וסתות כואבות

וסתות כואבות

!וסתות לא חייבות להיות כואבות הוסת שלך אמורה להיות נטולת כאב, ללא התכווצויות, כאבי ראש, כאבי גב או עייפות קיצונית. גם אם היו לך וסתות כואבות במשך שנים חשוב שתדעי שהמצב יכול להשתפר ובמקרים רבים הכאב יכול להיעלם לגמרימה גורם לוסתות כואבות? התנוחה של הרחם שלך: אצטט את...

קראו עוד
כאבי ביוץ

כאבי ביוץ

לא כל הנשים מרגישות את הביוץ, אז אל תדאגי אם את לא מרגישה. נשים רבות שמרגישות כאבי ביוץ שמחות, כי זה מרגיע אותן שהכל בסדר. חלק מהנשים מרגישות את הביוץ ועבור מיעוטן זה מאוד כואב (כהערת אגב, כאב הביוץ לא בהכרח מופיע ביום הביוץ. יתכן שתרגישי כאב ביוץ לפני או אחרי הביוץ...

קראו עוד
וסת לא סדירה

וסת לא סדירה

  אם את אישה בשנות הפוריות, את אמורה לקבל וסת בערך פעם בחודש.  אורך המחזור הממוצע הוא 28 יום, אבל טווח בריא נע בין 22-35 יום.  לחלק מהנשים אין מחזור סדיר ואף פעם לא יודעות מתי תהיה הוסת הבאה שלהן. זהו מצב מאוד מתסכל כשאת רוצה לדעת שהכל מתפקד כמו שצריך.  אם את...

קראו עוד
דימום כבד

דימום כבד

  איך את יודעת אם הדימום של המחזור של אבד מידי?  את צריכה להחליף תחבושת או טמפון אחרי שעה קורה לך לעיתים קרובות שהדם דולף מעבר לתחבושת לבגדים בימים של הדימום הכבד, את חוששת לעזוב את הבית מחשש שהדם ידלוף לך על הבגדים כמות הדם היא מעל 80 מ"ל בכל מחזור דימום כבד...

קראו עוד
אל וסת (היעדר וסת)

אל וסת (היעדר וסת)

ישנם שני מצבים של אל וסת (היעדר וסת): אל וסת ראשונית: את בת 16 או יותר, וטרם הייתה לך וסת.  אל וסת משנית: הייתה לך וסת אך היא פסקה ל של שלושה חודשים לפחות.  מה עלול לגרום לאל וסת משנית?  שלושת הסיבות העיקריות האלה ל אל וסת הן טבעיות וקשורות לשלבים בחיים: הריון הנקה ...

קראו עוד