]

מנח עכוז

עד שבוע 36-37, רוב העוברים נמצאים במנח ראש (הראש למטה) מוכנים ללידתם. יחד עם זאת, אחוז קטן (3-4%) מהעוברים יהיו כשהעכוז למטה. למנח זה קוראים מנח עכוז. 

במהלך ההריון, הרופא יבדוק את מנח העובר לראות שהוא במנח ראש לקראת הלידה.  בעוד שיש מספר מקומות בישראל המאפשרים, בנסיבות מסוימות, לידת עכוז וגינלית, ברוב בתי

החולים זה לא מתאפשר. המצב הזה עלול ליצור מתח בקרב נשים המוצאות את עצמן עם עובר במנח עכוז בשלב מתקדם של ההריון. 

יש סיכוי שהעובר עוד יתהפך למנח ראש לפני הלידה. זו לא אשמתך ויש דברים שאת יכולה לעשות כדי לעודד את העובר להתהפך לפני שהלידה מתחילה..

למה העובר שלי במנח עכוז? 

חלק מהסיבות הנפוצות לכך שהעובר שלך נמצא במנח עכוז הן: 

חוסר במקום לזוז: ככל שהעובר גדל, יש סיכוי קטן יותר שהוא יתהפך, פשוט בגלל שיש פחות מקום בשבילו לזוז ברחם שלך.  הרצועות המחזיקות את הרחם מתוחות ותפוסות: לפעמים העניין הוא שהרצועות המחזיקות את הרחם מעל האגן מתוחות ולא מאפשרות לעובר לעבור למנח ראש או שזוית הרחם אינה מאפשרת לו לזוז. 

מיקום השליה: שליה שממוקמת נמוך ומכסה את צוואר הרחם (שליה מקדימה או שליית פתח), עלולה למנוע מהעובר לעבור למנח ראש.

מעט מידי או יותר מידי מי שפיר: חוסר של מי שפיר יכול להקשות על תנועת העובר שלך, בעוד שעודף במי שפיר אומר שיש לעובר יותר מידי מקום, והוא יכול להתהפך בין המנחים. 

חבל הטבור: עלול להיות קצר מדי ולא לאפשר לעובר לעבור למנח ראש או שהוא כרוך סביב יד, רגל או צוואר ולכן אינו מאפשר את תנועת העובר. 

גודל וצורת הרחם:  למרות שהרחם שלך מתרחב מאוד כדי להכיל את העובר שלך תוך כדי גדילתו, צורתו המקורית עלולה להשפיע על האפשרות של העובר להתמקם במנח ראש. 

מספר העוברים: כשאת נושאת ברחמך יותר מעובר אחד, אין זה נדיר שאחד יהיה במנח עכוז, פשוט בשל היעדר מקום. 

טיפול הוליסטי לטיפול בעוברים במנח עכוז:

אם קראת את רשימת הסיבות האפשריות לכך שהעובר שלך יכול יכול להיות במנח עכוז, זה דיי ברור שאין לנו שליטה על רוב הסיבות. 

יחד עם זאת, אנחנו יכולות להירגע, לרכך את הרצועות והשרירים שמחזיקים את הרחם ותומכים

ברחם ולעודד את הרחם לעבור למנח הטוב ביותר. הרבה פעמים כשזה קורה, זה מייצר מקום

לעובר לזוז ולהתהפך למנח ראש לקראת הלידה.

סיבות רגשיות למנח עכוז:

אחרי שעבדתי עם הרבה נשים שניסו באופן נואש לגרום לעובר שלהן להתהפך לקראת סוף ההריון, אני חושבת שיש גם מרכיב רגשי שבגללו עוברים נמצאים במנח עכוז. במנח עכוז הם נמצאים קרוב יותר לליבה של אמם. 

הרבה פעמים, לנשים הללו היו הריונות רוויי לחץ בשל חששות למצבו הרפואי של התינוק או בעיות פוריות, ולכן ההריון יקר במיוחד, או שהן מתמודדות עם נסיבות חיים לחוצות ללא קשר להריון.  יש לי כמה תרגילים של דמיון מודרך ושל חיבור שמאוד עוזרים ליצור חיבור בין העובר לאם באופן כללי, אבל במיוחד מעבירים לעובר את המסר שהוא מוגן וכך לעודד אותו להתהפך. זה עובד טוב מאוד בשילוב הטיפול הגופני אותו הזכרתי קודם.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

עשיתי סדרת טיפולים אצל אנט במהלך ההריון ולקראת הלידה. אנט מדהימה! הטיפול הזה הוא לא כמו אף טיפול שחוויתי אי פעם. זהו טיפול אנרגטי, המגע של אנט מכיל את הלב והנשמה שלה וזה מאוד מורגש.

הטיפול מלא ברגישות, בבחירת השמנים אתרים המתאימים לי ובמיוחד עבורי   ולצריכים שלי.  הכל נעשה בזהירות וברגש.  אנט מקשיבה לסיפור האישי שלי, נותנת עצות, תורמת מהידע הנרחב שלה   ונותנת הרגשה  מדהימה ומעודדת חיבור עמוק של הגוף והנפש. אני ממליצה בחום לכל אישה לעשות טיפולים אצל אנט. זוהי חוויה אנרגטית מדהימה!

עדכון: ילדתי ביום ראשון אחר הצהריים, אנחנו בבית, הכל טוב תודה! הייתה לידה טובה מאוד, ארוכה (12 שעות), אבל, מאוד מאוד מתקדמת, עם הרבה סבלנות ליכולות הגוף המופלאות, שקידם צירים ולידה באופן הדרגתי ומדהים

עינת כסיף, מודיעין

היה לי הריון קשה עם התאומים שלי והגעתי לאנט לרפלקסולוגיה. היא עזרה לי להתמודד עם כל השינויים בגוף שלי. חיכיתי בציפיה לקראת הטיפולים שלה כל שבוע. לא הייתי שורדת את ההריון של התאומים בלי הידיים המרפאות של אנט. 

נעמי פלד

מאוד נהניתי מעיסוי ההריון שלי עם אנט. לא רק שקיבלתי את ההזדמנות שהייתי ממש צריכה כדי להירגע, העיסוי גם עזר לגופי הכואב. היא הייתה מאוד עדינה ומלאת מודעות איך לגשת לגוף בהריון והרגשתי באוד בנוח בטיפולה. הטיפול של אנט בהחלט תרם לרווחתי הנפשית והפיזית! 

כנרת, מודיעין

להגיע לטיפול עם אנט (עיסוי סובאדה ורפלקסולוגיה להיריון, היה הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות לפני הלידה לעצור ולהקשיב לגוף ולתת לו בדיוק את מה שהוא צריך כדי שיהיה לו הכח לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. אני ממליצה להגיע לאנט בכל שלבי ההריון ובמיוחד בחודש האחרון. אני לא יכולה לחכות שאחזור אחרי הלידה.  

זוהר

אני ממליצה בחום על אנט לטיפולי רפלקסולוגיה.  הייתי אצל מטפלים רבים, והטיפולים שלה עולים על כולם בהרבה. בפעם הראשונה הגעתי בשביל הכיף וכדי להפיג חלק מהמתח בחיי היום יום.  המשכתי להגיע לאורך ההריון האחרון שלי. הטיפולים עזרו להקל על הלחץ על הרגליים שלי והרגיעו אותי. חדר הטיפולים נקי ונוח. אני מצפה לקראת כל טיפול ואף פעם לא מתאכזבת. 

מינדי

הגעתי לקליניקה של אנט כדי לעזור לגוף ולנפש שלי להתכונן לקראת לידתו של בני. בחדר הטיפולים פגשתי כזו אכפתיות וידיים מוכשרות, אווירה מרגיעה ופינוק בריא. כשיצאתי, הרגשתי מוכנה ללידה. היה לי יותר ביטחון ופחות מתח שהכל יעבור חלק.. 

תודה רבה אנט!

שירה ש.

גם בקטגוריה:

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.   מהו טקס סגירת העצמות?  אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים...

קראו עוד
טיפולי זירוז

טיפולי זירוז

הגעת לשבוע 40 פלוס ואין ספק שאת רוצה ללדת כבר!!! זה לא מפתיע שאומרים שההריון נמשך 8 חודשים ונצח. אולי גם מופעל עלייך לחץ מהרופא, מהמיילדת או מהדולה להתחיל להזיז את העניינים, במיוחד אם את סביב שבוע 40 ויש סיבה רפואית לא לחכות יותר מדי.  תעצרי. תנשמי. למה הלידה עדיין לא...

קראו עוד
כאבים באגן בזמן ההריון

כאבים באגן בזמן ההריון

האם את סובלת מכאבים באגן בזמן ההריון?  תסמינים של תפקוד לקוי באיחוי עצמות החיק (סימפיזיוליזיס- SPD): האם יש לך של כאב דוקר במרכז עצם החיק (פיוביס)?  האם יש לך כאבים חזקים בגב התחתון?  האם יש לך כאב באזור שבין פי הטבעת לנרתיק (חֵיץ הַנְּקָבַיִם - פרינאום) האם לפעמים גם...

קראו עוד
אחרי הלידה

אחרי הלידה

כל לידה, לא משנה כמה טובה הייתה, היא טראומה לגוף. רגע אחד את מתהלכת עם תינוק בבטנך, וברגע אחד, התינוק נולד וכל תשומת הלב שלך מופנית לטיפול בתינוק וכן להתאוששות מחווית הלידה. הגוף שלך עובד כדי לייצר חלב, את מדממת ואולי גם מתמודדת עם תפרים. אאוץ! אישה שעברה ניתוח קיסרי,...

קראו עוד
השליש הראשון

השליש הראשון

  מזל טוב! את בהריון.  סביר להניח שאת מרגישה סערה של רגשות כולל התרגשות, פחד, הנאה, דאגה והכרת תודה, כולם משולבים יחד.  אולי את גם מרגישה מותשת, סובלת מבחילות. השדיים שלך מרגישים כאילו הן עומדים להתפוצץ.  את מאוד רגישה וכל מחוש באגן גורם לך לרוץ לבדוק אם קיבלת...

קראו עוד
כאבי גב במהלך ההריון

כאבי גב במהלך ההריון

כאבי גב במהלך ההריון יכולים להיות מאתגרים במיוחד. יכול להיות שחלק מהפתרונות שאת רגילה לפנות אליהם, אסורים במהלך ההריון והמחשבה שאת הולכת לסבול ככה עד ללידה מוציאה אותך מדעתך.מה גורם לכאבי גב במהלך ההריון?  מכרז הכובד שלך משתנה: ככל שהבטן שלך גדלה עם גדילת העובר, מרכז...

קראו עוד