]

השליש הראשון

 

מזל טוב! את בהריון. 

סביר להניח שאת מרגישה סערה של רגשות כולל התרגשות, פחד, הנאה, דאגה והכרת תודה, כולם משולבים יחד. 

אולי את גם מרגישה מותשת, סובלת מבחילות. השדיים שלך מרגישים כאילו הן עומדים להתפוצץ. 

את מאוד רגישה וכל מחוש באגן גורם לך לרוץ לבדוק אם קיבלת מחזור. 

כל זה נורמלי. חלק מהנשים לא מרגישות כמעט שום דבר בשליש הראשון ויש כאלה שמרגישות הכל. 

לא משנה איפה את על הקשת הזו, זה בסדר. 

כל הריון הוא שונה והחוויה של כל אישה מההריון הוא שונה והרבה פעמים החוויה של אותה אישה שונה בכל הריון.

מתי זה השליש הראשון? 

משך ההריון הוא בערך 40 שבועות. כשאת מגלה שאת בהריון, את מקבלת תאריך משוער ללידה שמבוסס על תאריך הוסת האחרונה שלך ו/או על תאריך הביוץ (או תאריך ההחזרה במקרה של החזרת עובר). 

השליש הראשון כולל את 13-14 השבועות הראשונים של ההריון. בדרך כלל, עד שאת מגלה שאת בהריון, את כבר בשבוע 4 או יותר כי שבוע 1 זה השבוע של הוסת.

שינויים עבור האם:

בחילות/בחילות בוקר: התסמין הנפוץ ביותר שנשים חוות הוא בחילות הידועות גם כבחילות בוקר. יתכן שתחושי משהו על הטווח בין בחילה חלשה ועד הקאות חמורות על בסיס קבוע.

יתכן שלא תוכלי להחזיק את השתייה בגוף וחשוב שתצרכי מספיק נוזלים על מנת למנוע התייבשות. 

קלקול קיבה, עצירות וגזים: התרככות והרפיית הרקמות הרכות כדי שהרחם יוכל להתרחב, משפיעה גם על איברים אחרים. מעבר המזון, לאורך מערכת העיכול מאט וזה לפעמים יכול לגרום לבעיות במערכת העיכול. 

תשישות: נדרשת אנרגיה רבה על מנת לגדל תינוק, וזה נורמאלי להרגיש עייפות וחוסר אנרגיה. זה הזמן לסרב לכמה שיותר פעילויות, לנוח כמה שאת רק יכולה וללכת לישון מוקדם. 

מתן שתן בתכיפות: לעיתים קרובות, אחד הסימנים הראשונים לכך שאת בהריון הוא עליה בכמות מתן השתן. יש עליה בכמות הנוזלים בגוף והרחם שיושב מעל שלפוחית השתן, גדל יותר וממשיך לגדול על מנת להכיל את העובר. לפעמים הלחץ הנוסף על השלפוחית יכול

לגרום לך ללכת לשירותים לעיתים קרובות יותר. תמשיכי לשתות. גם אם זה אומר ללכת לשירותים יותר. 

שדיים כבדים ו/או כואבים: במהלך ההריון, המשקל של כל שד גדל בכחצי קילו! מדהים, יש גידול כל כך גדול בשליש הראשון כך שזה לא חריג אם החזיות שלך כבר לא מתאימות.

רמות גבוהות יותר של פרוגסטרון גורמות לשדיים שלך להיות רגישים במיוחד ואפילו לכאוב. תוודאי שהחזיות לא לוחצות לך ואם נוח לך, תלכי כמה שיותר בלי חזיה. 

תמיכה פיזית בזמן שאת בהריון

אני מתאימה את הטיפולים במיוחד בשבילך ומשלבת בין עיסוי בטן מסוג סובאדה ורפלקסולוגיה ייעודית לנשים בהריון. 

הטיפול מפחית כאבים בגב התחתון ואת הכבדות של הבטן הגדלה שלך ועוזר להכין את הגוף ללידה קלה ומהירה יותר. 

עיסוי הרחם והגב עוזר לחזק את הרחם וכל הרצועות התומכות בו, ועוזר להתמודד עם כל השינויים בגופך כולל זרימת דם מוגברת לרחם ולעובר הגדל. 

אני משלבת בין רפלקסולוגיה בידיים וברגליים כדי לעזור להקל על תסמינים כמו בחילות, עצירות, עייפות , צרבות וכאבי ראש וכדי לתת לך תחושת רוגע.

מיכה רגשית בזמן שאת בהריון

הקליניקה שלי היא מרחב בטוח שבו את יכולה לשתף את רגשותייך ולקבל כלים מעשיים שיעזרו לך להתמודד עם כל מה שאת מרגישה כרגע. 

למרות שזה טבעי להרגיש מידה מסוימת של חשש בשלבי ההריון המוקדמים, חשוב לקבל תמיכה במידה והחששות מעסיקים אותך יותר מידי ומפריעים לך בחיי היום יום. 

אחד הדברים שאני אוהבת לעשות בשלבי ההריון המוקדמים (למרות שזה מתאים בכל שלבי ההריון) הוא לעזור לך להתחבר לתינוק שלך. כשאת בתחילת ההריון ובמיוחד אם יש לך ספקות לגבי ההריון או שאת מתמודדת עם הריון בסיכון זה יכול להיות אתגר, אבל מהניסיון

שלי ושל המטופלות שלי, זה מעצים ומועיל לחיזוק האמון שלך בשלומו של העובר ושל ההריון עצמו.  

אני יכולה גם לעזור לך בשלבים הראשונים של בחירת רופאים ומטפלים במהלך ההריון ולקשר אותך עם המומחים איתם אני עובדת. 

תמכתי בעשרות נשים במהלך שלבי ההריון המוקדמים כדי שירגישו רגועות ובטוחות יותר. הרבה פעמים התמיכה הזו היא המשך טבעי לתמיכה שאני מעניקה בזמן שנשים מנסות להיכנס להריון, אבל אני עובדת גם עם מטופלות חדשות במהלך השליש הראשון. 

האם הטיפול בטוח במהלך השליש הראשון? 

אני כל כך שמחה ששאלת. מאז שהחלטתי שאני רוצה להתמחות בעבודה עם נשים לאורך מחזור החיים, כולל טיפולי פוריות והריון, אני כל הזמן משתתפת בסדנאות, קוראת ספרים ולומדת בקורסים מקוונים, לומדת ממטפלים אחרים, מיילדות ובעלי מומחיות נוספים.

ההכשרה שרכשתי, בנוסף לשעות הניסיון הרבות בהן עבדתי עם נשים, לפעמים עוד לפני שהן יודעות שהן בהריון, ועד שבוע 40+, העניקו לי את הביטחון לעבוד עם נשים בכל שלבי ההריון כולל בשליש הראשון. 

לפעמים יש דיון בתחום הרפואה המשלימה לגבי עבודה עם נשים בשליש הראשון. בכנות, נראה שהרבה מזה סב סביב החשש להיות מואשמים בגרימת הפלות. אני בטוחה בכך שהטיפולים שלי מגבירים את הסבירות שההריון ימשיך, כך שאני שמחה לטפל בך במהלך

השליש הראשון. אני גם יודעת מהמטופלות שלי,  כמה משמעותית התמיכה שהן מקבלות ממני בשלבים הראשוניים של ההריון, כשיש כל כך הרבה חוסר וודאות. 

במהלך הטיפול, אני תמיד אומרת לך מה אני מתכוונת לעשות ובודקת איתך שנוח לך עם זה. אני מתאימה את הטיפול שלי לרמת הנוחות שלך, כיוון שלכל אישה נוח עם דברים אחרים. למרבה המזל, יש לי כלי רבים בארגז הכלים הטיפוליים שלי כך שאני בדרך

כלל מצליחה למצוא משהו שמתאים לך. 

כשיש ספק, תקשיבי לאינטואיציה שלך. אם את מרגישה שבשלב זה הטיפול יגרום ליותר מתח מאשר רוגע, אז בהחלט כדאי להמתין עד שבוע 13-14 ואני אשמח לטפל בך אז.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

עשיתי סדרת טיפולים אצל אנט במהלך ההריון ולקראת הלידה. אנט מדהימה! הטיפול הזה הוא לא כמו אף טיפול שחוויתי אי פעם. זהו טיפול אנרגטי, המגע של אנט מכיל את הלב והנשמה שלה וזה מאוד מורגש.

הטיפול מלא ברגישות, בבחירת השמנים אתרים המתאימים לי ובמיוחד עבורי   ולצריכים שלי.  הכל נעשה בזהירות וברגש.  אנט מקשיבה לסיפור האישי שלי, נותנת עצות, תורמת מהידע הנרחב שלה   ונותנת הרגשה  מדהימה ומעודדת חיבור עמוק של הגוף והנפש. אני ממליצה בחום לכל אישה לעשות טיפולים אצל אנט. זוהי חוויה אנרגטית מדהימה!

עדכון: ילדתי ביום ראשון אחר הצהריים, אנחנו בבית, הכל טוב תודה! הייתה לידה טובה מאוד, ארוכה (12 שעות), אבל, מאוד מאוד מתקדמת, עם הרבה סבלנות ליכולות הגוף המופלאות, שקידם צירים ולידה באופן הדרגתי ומדהים

עינת כסיף, מודיעין

היה לי הריון קשה עם התאומים שלי והגעתי לאנט לרפלקסולוגיה. היא עזרה לי להתמודד עם כל השינויים בגוף שלי. חיכיתי בציפיה לקראת הטיפולים שלה כל שבוע. לא הייתי שורדת את ההריון של התאומים בלי הידיים המרפאות של אנט. 

נעמי פלד

מאוד נהניתי מעיסוי ההריון שלי עם אנט. לא רק שקיבלתי את ההזדמנות שהייתי ממש צריכה כדי להירגע, העיסוי גם עזר לגופי הכואב. היא הייתה מאוד עדינה ומלאת מודעות איך לגשת לגוף בהריון והרגשתי באוד בנוח בטיפולה. הטיפול של אנט בהחלט תרם לרווחתי הנפשית והפיזית! 

כנרת, מודיעין

להגיע לטיפול עם אנט (עיסוי סובאדה ורפלקסולוגיה להיריון, היה הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות לפני הלידה לעצור ולהקשיב לגוף ולתת לו בדיוק את מה שהוא צריך כדי שיהיה לו הכח לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. אני ממליצה להגיע לאנט בכל שלבי ההריון ובמיוחד בחודש האחרון. אני לא יכולה לחכות שאחזור אחרי הלידה.  

זוהר

אני ממליצה בחום על אנט לטיפולי רפלקסולוגיה.  הייתי אצל מטפלים רבים, והטיפולים שלה עולים על כולם בהרבה. בפעם הראשונה הגעתי בשביל הכיף וכדי להפיג חלק מהמתח בחיי היום יום.  המשכתי להגיע לאורך ההריון האחרון שלי. הטיפולים עזרו להקל על הלחץ על הרגליים שלי והרגיעו אותי. חדר הטיפולים נקי ונוח. אני מצפה לקראת כל טיפול ואף פעם לא מתאכזבת. 

מינדי

הגעתי לקליניקה של אנט כדי לעזור לגוף ולנפש שלי להתכונן לקראת לידתו של בני. בחדר הטיפולים פגשתי כזו אכפתיות וידיים מוכשרות, אווירה מרגיעה ופינוק בריא. כשיצאתי, הרגשתי מוכנה ללידה. היה לי יותר ביטחון ופחות מתח שהכל יעבור חלק.. 

תודה רבה אנט!

שירה ש.

גם בקטגוריה:

שמנים אתריים לטיפול בבחילות בהריון

שמנים אתריים לטיפול בבחילות בהריון

שמנים אתריים לטיפול בבחילות בהריוןבחילות בהריון משפיעות על כ 50% מהנשים במהלך 3-4 החודשים הראשונים של ההריון וכל מי שחוותה את זה, תסכים שזה לא נעים.  להלן כמה שמנים אתריים שיכולים לעזור לך: ג'ינג'ר  נענע (Spearmint) ונענע-מנטה (Peppermint) לבנדר לימון תפוז מתוק הל...

קראו עוד
ארומתרפיה בזמן הריון

ארומתרפיה בזמן הריון

ארומתרפיה בזמן הריוןהריון הוא תקופה מרגשת, אבל לצד ההתרגשות של תינוק גדל, ההריון עלול להיות מלווה באתגרים פיזיים ורגשיים.   שמנים אתריים יכולים להיות חלק מארגז הכלים שלך על מנת שתוכלי להנות מההריון, להתכונן ללידה ולאמהות.  למבוא כללי על שמנים אתריים תקראי את המאמר הזה...

קראו עוד
טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות

טקס סגירת העצמות החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.   מהו טקס סגירת העצמות?  אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים...

קראו עוד
מנח עכוז

מנח עכוז

עד שבוע 36-37, רוב העוברים נמצאים במנח ראש (הראש למטה) מוכנים ללידתם. יחד עם זאת, אחוז קטן (3-4%) מהעוברים יהיו כשהעכוז למטה. למנח זה קוראים מנח עכוז.  במהלך ההריון, הרופא יבדוק את מנח העובר לראות שהוא במנח ראש לקראת הלידה.  בעוד שיש מספר מקומות בישראל המאפשרים,...

קראו עוד
טיפולי זירוז

טיפולי זירוז

הגעת לשבוע 40 פלוס ואין ספק שאת רוצה ללדת כבר!!! זה לא מפתיע שאומרים שההריון נמשך 8 חודשים ונצח. אולי גם מופעל עלייך לחץ מהרופא, מהמיילדת או מהדולה להתחיל להזיז את העניינים, במיוחד אם את סביב שבוע 40 ויש סיבה רפואית לא לחכות יותר מדי.  תעצרי. תנשמי. למה הלידה עדיין לא...

קראו עוד
כאבים באגן בזמן ההריון

כאבים באגן בזמן ההריון

האם את סובלת מכאבים באגן בזמן ההריון?  תסמינים של תפקוד לקוי באיחוי עצמות החיק (סימפיזיוליזיס- SPD): האם יש לך של כאב דוקר במרכז עצם החיק (פיוביס)?  האם יש לך כאבים חזקים בגב התחתון?  האם יש לך כאב באזור שבין פי הטבעת לנרתיק (חֵיץ הַנְּקָבַיִם - פרינאום) האם לפעמים גם...

קראו עוד
אחרי הלידה

אחרי הלידה

כל לידה, לא משנה כמה טובה הייתה, היא טראומה לגוף. רגע אחד את מתהלכת עם תינוק בבטנך, וברגע אחד, התינוק נולד וכל תשומת הלב שלך מופנית לטיפול בתינוק וכן להתאוששות מחווית הלידה. הגוף שלך עובד כדי לייצר חלב, את מדממת ואולי גם מתמודדת עם תפרים. אאוץ! אישה שעברה ניתוח קיסרי,...

קראו עוד
כאבי גב במהלך ההריון

כאבי גב במהלך ההריון

כאבי גב במהלך ההריון יכולים להיות מאתגרים במיוחד. יכול להיות שחלק מהפתרונות שאת רגילה לפנות אליהם, אסורים במהלך ההריון והמחשבה שאת הולכת לסבול ככה עד ללידה מוציאה אותך מדעתך.מה גורם לכאבי גב במהלך ההריון?  מכרז הכובד שלך משתנה: ככל שהבטן שלך גדלה עם גדילת העובר, מרכז...

קראו עוד