]

סובאדה

עיסוי בטן מסוג סובאדה הוא עיסוי טיפולי ומרגיע, המחזק את הרחם ומשפר את זרימת הדם לאיברים באגן כולל השחלות והרחם. הסובאדה מכונה גם עיסוי רחם בשל השפעתו הניכרת על הרחם.

הטיפול מסייע בשיפור המחזורים שלך באופן כללי, משפר את הפוריות שלך ואת מערכת העיכול.

הטיפול מסייע להרגיע מתח בבטן שלך, לשחרר הידבקויות ולהחזיר איברים (כולל הרחם) למיקומם המיטבי.

כתוצאה מכך, הסובאדה יכולה לעזור בטיפול בבעיות הקשורות לבטן ולאגן כולל בעיות הקשורות למחזור הנשי כולל פוריות ותהליך חידלון הוסת, הריון, כאבים באגן ובבטן ובעיות בעיכול כמו גם בעיות רגשיות ורוחניות.

אנט גרין רפלקסולוגיה מודיעין

שאלות נפוצות:

מה קורה בטיפול? 

לטיפול יש שלושה חלקים עיקריים:

  1. הסיפור שלך: אנו מתחילות בהקשבה לסיפור שלך. זו ההזדמנות שלך לשתף אותי בתסמינים שלך, בתקוות שלך לתוצאות הטיפול, וברקע הרפואי שלך.
  2. הטיפול: בהמשך אנחנו עוברות לטיפול עצמו אשר כולל עיסוי לבטן העליונה והתחתונה, לגב העליון והתחתון בשילוב רפלקסולוגיה ברגליים ושיטות טיפול נוספות. חלק מהעיסוי מתבצע ישירות על גופך תוך שימוש בשמן וחלק מהטכניקות מתבצעות דרך הסדין. אני חושפת כל פעם רק את החלק בגופך עליו אני עובדת באותו זמן. החזה שלך נשאר מכוסה במשך כל הטיפול.
  3. טיפול עצמי: אני יכולה ללמד אותך עיסוי עצמי קצר שאת יכולה לעשות על הבטן שלך בבית כדי להמשיך להנות מיתרונות הטיפול.

בסוף הטיפול את מתלבשת, ואנו דנות בצעד הבא להשגת המטרות שלך.

מהו טיפול עצמי?

אני אוהבת להעצים את המטופלות שלי ולעודד אותן לקחת את המושכות בקשר לבריאות שלהן על ידי כך שאני מלמדת אותן טכניקות פשוטות שהן יכולות לעשות בבית ומשלימות את הטיפול שלי. זה כולל עיסוי בטן עצמי בבית לשיפור זרימת הדם, הלימפה הזרימה העצבית והאנרגטית לאברי הרביה והעיכול וכדי לעודד את הרחם להתמקם במיקום הטוב ביותר למען בריאותך.

בדרך כלל אני מלמדת את העיסוי העצמי בטיפול הראשון, אך בהתאם לזמן ולרצון שלך, אפשר ללמד את זה גם בטיפולים הבאים. אני יכולה ללמד אותך כלים נוספים בהם את יכולה להשתמש בבית כמו קומפרס של שמן קיק ואידוי וגינאלי בהתאם למצבך האישי.

את הולכת לגעת בבטן שלי?

כן, הטיפולים כוללים עיסוי של כל הבטן העליונה והתחתונה. לפני שאני מתחילה את הטיפול, אני מראה לך בדיוק איפה אני מתכוונת לעבוד, ואם את רוצה לשנות משהו, את יכולה להגיד לי בכל זמן במהלך הטיפול.

לפי דון אליחיו פנטי, השמאן מבליז שלימד את רוזיטה ארביגו את טכניקות הטיפול שאנחנו בישראל מכנים סובאדה, הרחם של האישה הוא המרכז שלה. כשהרחם שלה אינו ממוקם במיקום הנכון, כל הגוף יוצא מאיזון.

הבטן שלך היא המרכז שלך והיא מכילה איברים חשובים כולל איברי הרבייה ומערכת העיכול.

הרחם שלך הוא גם מקום בו שמורים הזיכרונות שלך, החוויות, הטראומות, הפחדים והמאוויים. זו הסיבה שבגללה עבודה על הבטן שלך, היא כל כך עוצמתית ויעילה בשיפור הבריאות הפיזית והרגשית שלך.

האם הטיפול פנימי או רק חיצוני? האם העיסוי כואב?

כל טיפולי הסובאדה מורכבים מעיסויים חיצוניים וטכניקות טיפול חיצוניות בלבד. העיסוי הוא על הבטן והגב העליונים והתחתונים. לאור העובדה שאני רפלקסולוגית, אני בדרך כלל משלבת בטיפול גם רפלקסולוגיה ברגליים.

אין עיסוי וגינלי פנימי.

לא. יש לי ניסיון של שנים רבות בעבודה עם נשים בשלבים שונים של כאב כרוני וחד. בתחילת הטיפול, אני אראה לך איפה אני מתכוונת לעבוד ואני מזמינה אותך להיות שותפה פעילה בטיפול ולעדכן אותי בכל דבר שאת מרגישה.

אם יש לך עבר של כאבים, או רגישות באחד האיזורים אותם אעסה, אני אעבוד בעדינות ובזהירות.

הנסיון שלי מראה שטכניקות עדינות הן מאוד אפקטיביות בקידום ריפוי, ואני מעדיפה לעבוד לאט ובאופן מודע יחד איתך כדי לקדם ריפוי לטווח ארוך עם כמה שפחות חוסר נוחות לאורך הדרך.

אני לא אוהבת שנוגעים לי בבטן /אני מאוד רגישה

חשוב לי שתרגישי בנוח, אז בתחילת הטיפול אני אראה לך איפה אני מתכוונת לעבוד ואני מזמינה אותך להיות שותפה פעילה בטיפול ולעדכן אותי בכל דבר שאת מרגישה.

לפעמים, כשאת לא אוהבת שנוגעים לך בבטן, זה בגלל שאת מחזיקה בה הרבה מתח פיזי ו/או רגשי. הטיפול יכול לעזור לך לשחרר את המתח הזה בעדינות.

במקרים של רגישות אני מתמקדת יותר בעבודה על הגב, ובעידוד שתבצעי עיסוי עצמי בבטן כי לפעמים, אם את רגישה, זה יכול להיות יותר קל מאשר שמישהו אחר עושה את זה.

האם הסובאדה רלוונטית אם אין לי רחם?

גם אם עברת ניתוח כריתת רחם, את יכולה להנות מהיתרונות של טיפול סובאדה. כשהרחם שלך הוסר, הוא הותיר חלל ושאר האיברים היו צריכים להתמקם מחדש. עיסוי הבטן והגב עוזר להתמקמות המחודשת ומביאה זרימה משופרת של דם ואנרגיה לאיזור על מנת לשפר את הבריאות לטווח הארוך. כל ניתוח יגרום להיווצרות רקמה צלקתית ברמה כלשהי וטיפול הסובאדה יכול לעזור לפרק את הריקמה הזו ולעודד ריפוי טוב לאיזור.

מה שמעניין זה שאפילו אם הרחם לא נמצא שם פיזית, הרוח והאנרגיה שלו נשארת. אני יכולה לעזור לך לכבד את עצמך וכן את השינויים הפיזיים והרגשיים שעברת בעקבות הניתוח.

יש נשים שבוחרות להגיע לטיפול לפני הניתוח לכריתת הרחם, כדרך לכבד את הגוף שלהן ואת הבחירות שלהן, להתכונן מבחינה פיזית ורגשית לניתוח ולקדם את הריפוי שלאחר הניתוח.

 מה לגבי סובאדה לגברים? 

טיפול סובאדה מתאים לגברים לצורך שיפור מערכת העיכול ומערכת הרבייה. גברים יכולים להפיק תועלת מהטיפול בדיוק כמו נשים, ויכולים גם הם לעשות טיפול עצמי כחלק משגרת הטיפול בעצמם.

מה לגבי סובאדה בזמן הריון?

אני עברתי הדרכה מתקדמת בסובאדה והוכשרתי לטפל בנשים במהלך ההריון מלפני גילוי ההריון ועד לתקופה שלאחר הלידה.

הטיפול במהלך ההריון יכול להקל עם תסמינים כמו צרבת, בחילות, כאבים באגן, היעדר זרימה, טחורים ועוד. כשמתקרבים ללידה, אפשר להשתמש בטכניקות המסייעות לגופך להתכונן ללידה.

אני עוברת טיפולי פוריות. האם אני יכולה לעשות טיפול סובאדה באותו זמן?

כן, בדרך כלל את יכולה לעשות טיפול סובאדה בזמן טיפולי הפוריות. טיפול הסובאדה יעיל מאוד כהכנה לטיפולי פוריות ושיפור הסיכוי שלך להיכנס להריון. יחד עם זאת, חשוב לתזמן את הטיפולים בצורה נכונה סביב טיפולי הפוריות.

בבקשה תקראי את החלק על טיפולי פוריות באתר שלי ואז נדבר על הנושא ביחד.

מה המקור של הסובאדה?

סובאדה הוא טכניקת טיפול גופני שמקורו במרכז אמריקה.

רוזיטה ארויגו היא אחת החלוצות בפיתוח טכניקת טיפול זו, ואחראית במידה רבה על שיתוף המידע הזה גם מחוץ למרכז אמריקה. רוזיטה נולדה בשיקגו ארה"ב ולמדה טכניקות טיפול גופניות וצמחי מרפא לפני שעברה לבליז שם הפכה לתלמידה מסורה של שמן דון אליחיו פנטי במשך 13 שנים.

חלק מהמורשת של רוזיטה ארויגו היא הדרך בה הצליחה לשלב בין הידע שלה על אנטומיה ופסיכולוגיה יחד עם הידע המסורתי שלמדה מדון אליחיו פנטי והעבודה שלה עם מיילדות מסורתיות כדי לפתח טכניקות שמשתמשים בהן ומלמדים אותן בכל העולם.

מהו הקשר בין טיפול ארויגו לבין סובאדה?

הטכניקות האלה הגיעו לישראל בשנת 2007 והיו ידועות בתור "טכניקות ארויגו לעיסוי בטן של המאיה" או "טיפול ארויגו" בשנים האחרונות בשל שינויים ארגוניים ובתמיכה מלאה של רוזיטה ארויגו, מטפלות ישראליות שעסקו בטיפולי ארויגו מיתגו עצמן מחדש תחת השם סובאדה.

רוזיטה ארויגו ורוב המורות שהיא הכשירה הקימו ארגון חדש בשנת 2021 בשם The Abdominal Therapy Collective.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.

עדויות:

הגעתי לאנט לפני כחצי שנה בעיצומו של התקף אנדומטריאוזיס  עם כאבים עזים שנמשכו מספר ימים. כבר בסוף הטיפול הראשון הרגשתי תחושת הקלה בכאב. במשך שנים ניסיתי סוגים רבים של טיפולים אלטרנטיביים למיניהם, ומעולם לא חוויתי משהו שעזר לי כמו הטיפול של אנט.

מאז אני מגיעה לאנט בערך פעם בשבוע. לאחר שנים ארוכות בהן נטלתי גלולות למניעת הריון בגלל האנדומטריוזיס, הפסקתי לי הפסקתי ליטול אותן  במטרה להיכנס להריון. מאוד חששתי שהכאבים יחמירו הרגע שאפסיק ליטול את הגלולה. להפתעתי, לא היו לי בכלל התקפי אנדומטריוזיס כשהפסקתי. במקביל עשיתי שינוי תזונתי בליווי דיאטנית במתמחה באנדומטריוזיס. חודש אחרי הפסקת הגלולות נכנסתי להריון טבעי.

אנט רגישה, מקצועית, נעימה ומדוייקת בטיפול שלה. אני כל כך שמחה שהגעתי אליה. אני ממליצה עליה  בחום לכל מי שיש לה אנדומטריוזיס. לי זה ממש שינה את החיים.

רינת, מודיעין

הגעתי לטיפול אחרי אבחון באדנומיוזיס. היו לי כאבים כל הזמן והרגשתי מיואשת. הטיפול איפשר לי מקום לבטא את עצמי, את התחושות והקשיים ובו זמן להרגיש יותר טוב פיזית. 

אנט, תודה רבה על התמיכה, ההקשבה, המילה הנכונה. אני נהנית מאד להגיע אלייך. תודה שגרמת לי לא להרגיש ייאוש ולהיות יותר חיובית. 

מירב

לאנט היקרה, הטיפול איתך עושה לי מאוד טוב. גם פיזית - משחרר, מרגיע וגם מאוד נפשית אני מרגישה שיש לי מקום לפרוק את כל מה שיושב עלי ולהיות בעקבות זה קלילה יותר אופטימית יותר. אני גם מרגישה שאני עושה משהו לטפל באנדומטריוזיס שמאוד מטריד אותי, ומקווה שהוא ילך וישתפר. תודה רבה. 

נטע, מודיעין

אני תמיד מצפה לטוב לפני שאני מגיעה לטיפול אצל אנט. הטיפול מאוד עזר להפחית את הכאבים ומסמונים של אנדומיטריוזיס.

תודה רבה, רבקה

הגעתי עליך לפני שנה כאובה ועצובה ללא כלים להתמודד בצורה מיטיבה עם המצב הרפואי (חשש לאנדומטריוזיס). עברתי דרך ארוכה. מטיפול לטיפול הרגשתי שאני מתחזקת ולומדת לטפל בעצמי. תודה רבה על הכל. אוהבת המון, 

נועם

היי אנט, 

רציתי לשתף אותך שאני חושבת הרבה על השנה שחלפה מפסח שעבר ועד היום. בליל הסדר הקודם הייתי עם כאב קשה שהתפרץ לכל עבר, ובערב חג שני הייתי אצלך בטיפול בפעם הראשונה ויצאתי עם הרגשה מאוד מאוד טובה. לשמחתי קיבלתי ממך כל כך הרבה בשנה הזאת, טיפול פיזי שנגע בדיוק איפה שצריך, הנחיה רגשית שגם היא נגעה בדיוק איפה שצריך, ובכלל את מורה לחיים ומקור להשראה ואני כל כך שמחה שפגשתי אותך, כמעט במקרה (או בעצם כנראה שבכלל לא במקרה). תודה רבה ❤️ חג אביב וחירות שמח ?. (עדכון של חודשיים אחרי: נכנסה להריון טבעי חודש לפני חזרה לטיפולי פוריות. )

עדינה, מודיעיו

הטיפול עבורי מהווה מקום מבטחים. שעה בשבוע שאני יודעת שמוקדשת אך ורק לי. החיבור לעצמי לגוף שלי לההשבות, לנשימות לפעימות הלב הן מתנה מבחינתי. 

במיוחד עם בן אדם כמו אנט שמשלימה את החוויה, לא רק בנסיון המרשים שלה, וה *** אלא עם הנועם וחוסר ביקורתיות ן *** תמיד לשלוח אותי הביתה עם תחושה מדהימה ורעיונות חדשים. התחושה הפיזית - רגשית-מנטאלית בסוף כל טיפול היא מושלמת ומעימה בבת אחת. הריח של השמנים מחזיר אותי דורות אחורה לתקופה שבה האדם היה מחובר לטבע או לעצמו ומשרה רוגע בלתי מוסבר. 

אני לא מבינה איך הטיפול עובד אבל הוא פשוט עובד. בתור מישהי עם אנדומטריוזיס, כבר בטיפול הראשון הרגשתי שינוי והקלה על התיחסות ועם הזמן זה רק הלך והשתפר עד שכבר לא חששתי מהכאב הפוקד אחת לחודש. גם עם התהליך להיכנס להריון שלא חיה קל הטיפולים שלא היה קל, הטיפולים עזרו לי לאזן את ההורמונים בגוף, להיות אופטימית ורגועה ואף להינות על הדרך. אנט גם משמש כיועיצת לענייני החיים ותמיד בטעם טוב. 

תודה על הכול. 

רותם, בית שמש

טיפולים אחרים:

תמציות הפרחים

רפלקסולוגיה