]

טקס סגירת העצמות 

החוויה של הריון ולידה היא חוויה שמשנה את האישה לנצח. איזו דרך טובה יותר לציין את השינויים הרגשיים והפיזיים האינטנסיביים מטקס שעוזר להרגיע, לחבר אותך לקרקע ולחדש את תחושת העצמי שלך.  

מהו טקס סגירת העצמות? 

אחרי שטיפה טקסית קצרה של הידיים והרגליים במים ריחניים, את תשכבי על מיטת העיסוי עטופה בכ-7 בדי ריבוזו (צעיף מקסיקאני מסורתי המשמש לכל דבר החל ממיקום מחדש של הרחם בזמן לידה, נשיאת התינוק על הגוף וטקסים כגון טקס סגירת העצמות).

אידוי וגינאלי אחרי בדיקת רפואית כאבים אחרי בדיקת וגינאלי
שמנים אתרים הקלת על כאבי ווסת כאסי מחזור

מהם היתרונות של טקס סגירת העצמות? 

מבחינה פיזית האגן של האישה נפתח ועובר שינויים במהלך ההריון והלידה. הטקס תומך בתהליך השינוי של עצמות האגן לאחר הלידה. יישור מחדש של האגן לאחר הלידה, מקדם את יציבות האגן ואת המצב הבריאותי ארוך הטווח של רצפת האגן, הפוריות, מערכת השתן ומערכת העיכול. 

יחד עם זאת, יש בזה הרבה מעבר לתהליך הפיזי. טקס סגירת העצמות מאפשר סביבה בטוחה ותומכת לפרוק את הרגשות הקשורים ללידה ולאמהות (ולשינויים אחרים ואירועים במעגל החיים). הטקס יכול לעזור לך לסגור מעגל בסיס סיפור הלידה ולעזור לך למצוא את מיקומך מחדש תוך הענקת הביטחון בגופך שהשתנה ובתפקידך החדש כאם. 

מתי כדאי לך לערוך את טקס סגירת העצמות? 

הכי מוקדם שאני מציעה זה כמה שבועות אחרי הלידה כשהדימום מפסיק. מצד שני, הרבה נשים מרגישות שזה מוקדם מידי ומחכות כמה חודשים עד שהן מרגישות שהתינוק עבר את שלב הניובורן.

הלידה האחרונה שלי היא זיכרון רחוק,  אני עדיין יכולה להשתתף בטקס סגירת העצמות? 

הטקס יכול להיות משמעותי ועוצמתי גם אם את מספר שנים אחרי לידה. אני חוויתי את טקס סגירת העצמות שלי שש שנים לאחר הלידה של הבת הצעירה שלי והחוויה הייתה עמוקה מאוד, כזאת שלא אשכח.

זמנים אחרים בהם טקס סגירת העצמות יכול להתאים: 

לידה היא למעשה חוויה של מעבר כשאישה הופכת לאם, אבל ישנם עוד מצבים בחיים בהם אנחנו מרגישים שאנחנו עוברים שינויים ונולדים מחדש. טקס סגירת העצמות יכול להיות יפה לכבד את החוויה ולבצע הצהרת כוונות לעבור למקום אחר. 

טקס סגירת העצמות יכול להיות מועיל בתקופות שינוי משמעותיות של החיים, או תקופות גדילה כמו תקופת חידלון הוסת,  אחרי סיום מערכת יחסים משמעותית, לאחר עזיבת מקום עבודה, מעבר לעיר או מדינה אחרת. יום הולדת משמעותי, אחרי תאונה, טראומה או מחלה, או אם ההרגשה שלך מפוזרת ואת רוצה להרגיש יותר מחוברת לקרקע. 

"לידה" יכולה להיות קשורה גם ליצירתיות ויצירה של משהו חוץ מתינוק. 

הטקס מרפא באופן עמוק אחרי אבדן של תינוק, כריתת רחם, או כשצצות בעיות פוריות. 

המותניים והאגן הם איזורים בגוף שמחזיקים טראומות ורגשות לא פתורים,  במיוחד כאלה שקשורים לצ'אקרת הטבור והאנרגיה היצירתית. טקס סגירת העצמות עוזר לשחרר את האנרגיה הלא רצויה שמוחזקת באיזור הזה, ובמקביל מכינה אותך למעבר למצב חדש פיזית ורגשית. 

 מה מקור טקס סגירת העצמות? 

מקור הטקס במקסיקו והרעיון המקורי היה לעזור לאישה לאחר לידה להתייצב. זהו טקס מקסיקני שלאחר לידה, שמאוד מוכר בקרב מיילדות מסורתית בכל האיזור. טקסים דומים קיימים בתרבויות מסורתיות נוספות. 

שמן קיק לבעיות פוריות, כאבי וסת, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, כאבי ביוץ

מהו ריבוזו -צעיף מקסיקני מסורתי? 

הריבוזו הוא צעיף מקסיקני מסורתי המשמש למגוון שימושים:

  • שמירה על חום הגוף
  • לשאת דברים
  • תמיכה באגן ובבטן בזמן הריון
  • לעודד תנוחה נכונה במהלך לידה
  • נשיאת תינוקות ונענועים

בשנים האחרונות, השימוש בריבוזו במהלך הריון ולידה נעשה מוכר יותר ויותר, כאשר בתחום המילדות נפוצות מיומנויות שנלמדות ממיילדות מקסיקניות

כמה זמן זה לוקח? 

אני אוהבת לאפשר שעה וחצי לטקס. זה מאפשר זמן לשיחה לפני תחילת הטקס, הרבה זמן בשבילך להרגיש עטופה בריבוזו במהלך הטקס וזמן לחזור למציאות בנחת אחרי החוויה.  

מה כדאי לי ללבוש לטקס סגירת העצמות? 

לבשי בגדים נוחים, עדיף ללא אבזמים, רוכסנים וחגורות.

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.