]

רחם אחורי ופוריות

האם רחם אחורית מונעת ממך להיכנס להריון ולהישאר בהריון?  

גוף האישה הוא באמת מופלא! 

 כשהרחם שלך ממוקם במקום אופטימאלי במרכז האגן, זה מאפשר לחוות וסתות וביוץ ללא כאבים, בהתרוקנות קלה בשירותים והריון קל כשרוצים להרחיב את המשפחה. ולא פחות חשוב מכל זה, הרגשה מאוזנת וממורכזת.  

למרבה הצער, דברים לא תמיד קורים כמתוכנן ויכול להיות שהרחם שלך אחורי וממוקם יותר בחלק האחורי של גופך ולא מקדימה. 

כשהרחם נוטה אחורה לכיוון עמוד השידרה, זה יכול להפריע במתן שתן וצואה. לגרום כאבים בגב התחתון, בעיות הקשורות במערכת העיכול ובעיות הקורות בווסת כמו כאבי מחזור, הפלות חוזרות ונשנות, קושי להיכנס להריון ועוד. 

מה שמטריד נשים רבות עם רחם אחורי הוא היכולת שלהן להיכנס להריון ולשאת אותו עד סופו.

אידוי וגינאלי אחרי בדיקת רפואית כאבים אחרי בדיקת וגינאלי
שמנים אתרים הקלת על כאבי ווסת כאסי מחזור

להלן כמה בעיות בתחום הפוריות שקשורות ברחם אחורי:

 • כאבי מחזור
 • כאבים בביוץ
 • מחזור לא סדיר
 • וסת כהה עם גושי דם ולעיתים עם ריח לא טוב
 • חוסר איזון הורמונאלי
 • כאבים בגב התחתון בזמן הוסת
 • עצירות לפני או בזמן הוסת
 • אנדומטריוזיס
 • ציסטות או פוליפים בשחלות
 • אתגרים בפוריות
 • הפלות
 • כאב לא מוסבר באגן

 האם כל הנשים שיש להן רחם אחורי יסבלו מתופעות אלה? 

 לנשים רבות יש רחם אחורי או מעוקל מבלי שהן מודעות לכך ועבור רבות מהן, הדבר אינו מהווה בעיה כלל. מצד שני, אם את סובלת מתסמינים כלשהם שיכולים לנבוע מרחם אחורי, אז הדבר הכי חשוב הוא לדעת שאפשר לטפל בזה.

הנסיון שלי מראה שבדרך כלל נשים מגלות שיש להן רחם אחורי כשהן עושות בירור לגבי בעיות פוריות ועדיין אין לכך פתרון או טיפול. 

אני למדתי על ההשפעה העמוקה שיכולה להיות לרחם אחורי על הפריון והבריאות הכללית של אישה כשהתחלתי את הלימודים שלי עם רוזיטה ארויגו והמורים שלה. רוזיטה למדה במשך שנים ארוכות עם עם השאמאן המוכר דון אליחיו פנטי בבליז, ושילבה את טכניקות הריפוי שלו עם הידע שלה של האנטומיה והפיזיולוגיה מעולם הנַפְּרַפׇּתִיָה שהוא ענף של האוסתיאופתיה. 

 איך רחם אחורי יכול לגרום לבעיות בפוריות? 

בעיות בביוץ: כשהרחם שלך נוטה אחורה באגן, זה יכול להשפיע על זרימת הדם לרחם ולשחלות. במילים פשוטות, זה יכול להשפיע על היכולת שלך לבייץ ולייצר ביציות באיכות טובה,  בשל זרימת דם מופחתת לשחלות. 

הפלות: לפעמים, הביוץ אינו מושפע ואת נכנסת להריון בקלות, אבל הרחם האחורי מונע מההריון להתפתח ברגע שהעובר מגיע לגודל מסויים. 

 

וסתות וביוץ כואבים: וסתות וביוץ יכולים להיות כרוכים בכאב, ולמרות שזה לא אומר שאת לא תוכלי להיכנס להריון, זה מעיד שיש חוסר איזון כלשהו. 

חוסר איזון הורמונאלי:

איזון הורמונאלי חשוב לכניסה בריאה להריון. יש תמהיל מורכב ומתוזמן של רמות הורמונים שעולות ויורדות במהלך החודש שדואג לכך שהביצית מיוצרת ובשלה לקראת הביוץ ושרירית הרחם עבה מספיק ומוכנה להריון הפוטנציאלי.  

הורמונים מובלים בגוף באמצעות מערכת הדם. אם ההורמונים של מערכת הרבייה המופרשים על ידי המערכת האנדוקרינולוגית, לא יכולים להגיע ליעדים, כל שלב בתהליך הזה עלול להיעצר. 

חלק מהסימנים לחוסר איזון הורמונאלי הן וסתות לא סדירות, וסתות כואבות או שינויים פיזיים ורגשיים לא נעימים במהלך המחזור.

שמן קיק לבעיות פוריות, כאבי וסת, כאבי מחזור, אנדומטריוזיס, כאבי ביוץ

איך אנחנו יכולים לטפל ברחם אחורי? 

ראשית, חשוב לדעת שניתן לנסות לגרום לרחם לחזור חזרה למיקום טוב יותר ובכך להקל על רוב, אם לא כל התסמינים, כיוון שהעניין המרכזי הוא ההידבקויות והיעדר זרימה טובה של דם לבטן. 

בעזרת עיסוי בטן, ניתן לשפר את זרימת הדם, לאיזור, מה שיאפשר סילוק של פסולת ושיפור התפקוד של כל האיברים באגן. 

כשהרחם והחצוצרות יכולים לנוע יותר בחופשיות, אנחנו בדרך כלל רואים שיפור כללי בפוריות, וסתות פחות כואבות ופחות כאבי גב. 

עיסוי בטן מסוג סובאדה עוזר גם להרגיע את סרעפת על מנת לשפר את זרימת הדם לבטן ולאפשר להורמונים להגיע לאיברים אליהם הם צריכים להגיע. 

אחד הגורמים לרחם אחורי הוא הימצאות רקמה צלקתית או הידבקויות על הרצועות המחזיקות את הרחם באגן. שחרור עדין של הרקמה הצלקתית והפיכת הרקמה וההידבקויות לגמישות יותר, יכולה לעודד את הרחם לעבור למיקום טוב יותר. באופן כללי, שיפור

אני מטפלת הוליסטית ואני פה כדי לעזור לך!

 

אני אוהבת לעזור לנשים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהן בתחום הפוריות ובתחומים אחרים הקשורים במחזור החודשי, בהריון, בוסת ו/או חרדה.

אני מטפלת בנשים באמצעות טכניקות של עיסוי בטני ועיסוי רחם הידועות בשם סובאדה (Sobada), (שבעבר נקראו טכניקות ארביגו של עיסוי בטני של המאיה) ורפלקסולוגיה.

אני גם מטפלת EFT טאפינג מומחית ואני עובדת עם נשים על סוגיות נקודתיות סביב חרדה, מתח ודיכאון.

אני מלמדת מודעות לפוריות כדי לעזור לנשים להכיר יותר טוב את גופן ולשפר את סיכוייהן להרות או למנוע הריון באופן טבעי.

אני גרה במודיעין, ופה אני מקדישה את זמני לסייע לנשים במשך השנים הפוריות שלהן, במהלך הריון, בתקופת חידלון הוסת שלהן ובמצבים הורמונאליים שונים. טיפולים גופניים (עיסוי ורפלקסולוגיה), מתקיימים בקליניקה שלי במודיעין, אבל טיפולי EFT טאפינג ולימודי מודעות לפוריות, יכולים להתקיים באופן מקוון או פנים אל פנים.

את יכולה לקרוא עוד על התחומים שלמדתי בלינק הזה.