]

לידה יכולה להיות הדבר הכי מרגש, עוצמתי ומשנה חיים שתחווי, זה גם יכול להיות מתיש, טראומטי ומאכזב.

אם את מרגישה פגיעה אחרי לידה, זה לגמרי נורמאלי, את אחרי 9 חודשים של שינויים פיזיים ורגשיים והשלב אחרי הלידה גם דורש הסתגלות.

לצערי, כל הפוקוס מגיע לתינוק החדש ואת כאמא יכולה להרגיש מוזנחת. כשאני מדברת עם נשים באותה תקופה אני מזכירה להן שזה הזמן לשים לב לצרכים הבסיסיים ביותר.

הצילו אני כל כך עייפה! 

זה לא סוד שאת עייפה שאת מטפלת בתינוק סביב השעון. בבקשה תקשבי לעצה של אמא שלך או חמותך ותשני כשהתינוק ישן, לפחות פעם ביום. נכון שיש מטלות שצריך לעשות, אבל הן יכולות להיעשות על ידי מישהו אחר או לחכות לאחרכך. עוד אופציה היא ללכת לישון מוקדם יותר כדי לפצות על שינה "שבורה". נכון יכול להיות שתפספסי משהו שרצית לעשות, אבל תחשבי כמה טוב תרגישי אם תשני יותר.

 

מי מכין ארוחת ערב?

בקהילה שלי, יולדת טריה מקבלת במשך כמה שבועות אוכל מהשכנים, חברים וחברי הקהילה. לאכול טוב אחרי לידה זה כל כך חשוב. הגוף שלך מתאושש מצירים, לידה ואולי את גם מניקה. הגוף שלך זקוק לכמה שיותר הזנה, ויטמנים ומינרלים, נטילת כדור פרינטל ( כדור עם ויטימינים שהרבה נשים לוקחות לפני ותוך כדי ההריון וגם לפעמים אחרי) לא מונע חוסרים.


  הטיפים שלי לאכילה טובה במעט זמן:

  • כשאת כן מוצאת את הזמן ומבשלת, תכיני כמות כפולה ותקפיאי!
  • אם יש לך ילדים בוגרים ואת מכינה להם אוכל לבית ספר, תכיני גם לעצמך באותו זמן.
  • תכיני אוכל בערב, כשמישהו אחר בסביבה כדי לעזור עם התינוק.
   תהפכי את ארוחת הערב של אתמול לארוחת הצהריים של היום, בשבילך!

  תסכימי ותבקשי עזרה

  זה כל כך מוחדר לתודעה שלנו להיות חזקה ולעזור לאחרים, שכשאחנו בשלב הרגיש של לקבל עזרה ולבקש עזרה, מרגיש ממש קשה.
  אני אוהבת לחשוב על זה כלקבל ולתת. יש זמנים בחיים שאנחנו הנתונים ויש זמנים בחיים שאנחנו המקבלים וזה 100% בסדר, זה מחזור החיים. כשאנחנו מסכימות לעזרה, אנחנו גם נותנות לאדם שעוזר הזדמנות לעשות מעשה טוב.

  ללמוד לבקש עזרה שצריך מעיד על בגרות, אנושיות ודוגמא מצויינת לילדים שלנו. אנחנו רוצות שהם יתנו ויבקשו עזרה כשהם צריכים ואנחנו מראות להם שגם אנחנו עושות את זה, ככל שתתרגלי ותבקשי יותר פעמים עזרה, זה יהפוך לקל יותר.

   גם לאמא מגיע טיפול

    
   אני אוהבת לעזור לנשים להסתגל לטיפול בתינוק חדש, על ידי התמקדות בצרכים הגופניים והרגשיים שלהן. אני משתמשת בשילוב של עיסוי ורפלקסולוגיה כדי לתמוך בגופן בחזרה לשגרה חדשה. כי אנחנו אף פעם לא בדיוק כמו שהיינו לפני הריון. וזה בסדר.

   ניתן להקל ולרפא את הכתפיים ההדוקות מההנקה בתנוחות מוזרות, ההחזקה של התינוק במשך זמן רב וכל השינויים שעובר רחם לאחר 9 חודשי הריון ולידה, בעזרת עיסוי טיפוח עדין ורפלקסולוגיה.

   אני ממש אוהבת שאישה שטיפלתי בה לפני ובמהלך ההריון מגיעה עם התינוק.

   אם את מעוניינת ללמוד עוד כיצד אוכל לעזור לך אחרי לידה, התקשרי אלי למספר 054-575-4032